Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ZTSO) yeni Yönetim Kurulu bugün yapılan seçimle belli oldu. Metin Demir’in Yönetim Kurulu Başkanlığında çalışacak olan 8 Yönetim Kurulu Üyesi de meclis üyeleri tarafından kullanılan oylarla belirlendi. Seçimler Merkez İlçe Seçim Kurulu gözetiminde başladı. Oy kullanma işlemi, meclis üyelerinin oylarını kullanmasının ardından sona erdi. ZTSO'da yapılan seçimde Oda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na mevcut Başkan Metin Demir,  odanın meclis başkanlığına ise Zafer Sağlam yenİden seçildi.

Ayrıca yapılan seçimlerde Yönetim kurulunda 3’de 1 oranında kadın üyenin olması da dikkat çekti.

ZTSO Başkanlığı’na yeniden seçilen Metin Demir, duygularını şu sözlerle ifade etti,

“Yeni dönem hepimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni dönemin Zonguldak özel sektörüne ve odamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Biliyorsunuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde dört yılda bir seçimler düzenleniyor, biz de geçtiğimiz hafta itibari ile 1 Ekim de odamızda yeni dönemde görev yapacak meslek komitesi üyelerini ve meclis üyelerinin seçmiş olduk. Bugün de ikinci aşamaya geçtik, geçtiğimiz hafta seçilen 30 meclis üyemiz bugün itibari ile hem yönetim kurulu‘nu seçmiş oldular, Meclis başkanı ve meclis başkan yardımcıları ile üst kurul delegelerini, disiplin kurulunu ve hesapları inceleme Komisyonu bugün saat 13:00 itibari ile önümüzdeki dört yıl inşallah Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında görev yapacak tüm arkadaşlarımızın tüm pozisyonlarını belirlemiş olduk.

Ben üyelerimize, Zonguldak özel sektörüne, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok kıymetli üyelerine yeni dönemde de bizim ekibimize güvenlerini beyan ettikleri için şükranlarımı arz ediyorum. Yeni dönem hepimiz için inşallah hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.Yapılan seçimlerde oda yönetim Disiplin ve genel kurul üyeleri şu isimlerden oluştu:

ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI:

Metin Demir

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ :

Ayşen Orhan, Batuhan Uludüz, Edibe Keleş Gürol, Hamdi Öztürk, Lütfiye Zilan Cenk, Mustafa Özkan, Yücel Mercimek, Zeki Tosun.

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ:

Erdal Mercimek, Mehmet Ali Güldaş, Çetin Çelik, Fahri Zengin Muhterem sayılı, Serkan Aycı

GENEL KURUL DELEGELERİ:

Levent Sürmen, Murat Uzun

MECLİS BAŞKANI :

Zafer Sağlam