Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, güncel KGF destek paketleri ile ilgili açıklama yaptı.

Demir, ‘’ Birliğimizin de ortağı olduğu finansman kuruluşu Kredi Garanti Fonu ( KGF ) teminat yetersizliği nedeniyle kredi kullanamayan Kobilere ve Kobi dışı işletmelere kefil olarak Kobilerin ve Kobi dışı işletmelerin finansmana erişimine destek olmaktadır. Güncel olan destek paketleri, KGF Destek Kredisi-2 (II. Dönem, Tarımsal Üretime Enerji Finansman Destek Paketi, İnşaat Hizmetleri Finansman Destek Paketi, Çay Alımı Destek Paketi, Yatırım Destek Paketi, İhracat Destek Paketi ve  İşletme Harcamaları Destek Paketleridir.

Yatırım –İhracat –İşletme Harcamaları Destek Paketleri olan söz konusu paketler için katılımcı bankalar, Akbank, Denizbank, İNGbank, QNB Finansbank, Şekerbank, ZiraatBankası, TEB, Garanti, Halkbank, Türk Eximbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, YapıKredi , Kalkınma Yatırım Bankası, Albaraka, Emlak Katılım, KuveytTürk, Türkiye Finans, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankalarıdır.

FAZLI UNCU'YA KUTLAMA ZİYARETİ FAZLI UNCU'YA KUTLAMA ZİYARETİ

İmalata Dayalı İthal İkamesi Destek Paketi için katılımcı bankalar, Denizbank, ZiraatBankası, TEB, Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, YapıKredi , Kalkınma Yatırım Bankası, KuveytTürk, Türkiye Finans, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankalarıdır.

Soğuk Hava Ünitesi ve Frigorifik Araçlar Destek Paketi için katılımcı bankalar, YapıKredi Leasing, Ziraat Katılım, Vakıf Leasing, Vakıf Katılım, HalkLeasing, KuveytTürk, DenizLeasing ve Emlak Katılım Bankalarıdır.

Üyelerimiz kredi çeşidine göre asgari 6 ay, azami 24 ay ödemesiz dönem, azami 120 ay vadeli  olmak üzere krediye ulaşabileceklerdir.

Üyelerimiz detaylı bilgiye https://www.ztso.org.tr/duyuru/kgf-destek-paketleri-hakkinda-duyuru internet adresimizden ulaşabilir. Üyelerimizi bu destek paketlerinden faydalanmaya davet ediyorum’’ dedi.