Zonguldak'tan 50 gönüllü öğretmen depremden etkilenen öğrencilerin LGS ve LKS sınavlarına hazırlık süreçlerine katkı sağlamak amacıyla sabah saatlerinde Zonguldak'tan yol çıktı. İl Millieğitim Müdürü Züleyha Aldoğan öğretmenleri yolcu ederek hayırlı yolculuklar diledi. 

İl Millieğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, " Bugün ilimizden gönüllü 50 öğretmenimiz YKS ve LGS hazırlık sürecinde evlatlarımızın yaninda olmaya devam edeceğiz. Zonguldak Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürümuzu ile güzel bir çalışma yaptık güzel bir ekip oluşturduk. Birazdan ekibimizi Malatya'ya uğurlayacağız. Bakanımızın liderliğinde özellikle deprem bölgelerinde 8 ve 12 sınıf öğrencileri ile buluşarak onları LGS ve YKS sınavına hazırlamanin heyecanı bizlere yarı bir sorumluluk ve heyecan kattı bu vesile ile bakanımıza şükranlarımızı sunuyorum" dedi. 

45 BİN YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI 8 MAYIS’TA YAPILACAK: BRANŞLAR BELLİ OLDU 45 BİN YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI 8 MAYIS’TA YAPILACAK: BRANŞLAR BELLİ OLDU

Deprem bölgesine gitmek üzere yola çıkan Zonguldak Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Funda Özbay, "Bizlere verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için yola çıkıyoruz. İl müdürümüzün destekleriyle hazırlıklarımızı yaptık. Elimizden geleni yapacağız gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte güzel sonuçlar alacağımızı ümit ediyorum" şeklinde konuştu.