Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin kuraları il il açıklanmaya devam ediyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğünde gerçekleşen kura çekilişine Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Milletvekilleri Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yağız, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Şenol Ayyıldız katıldı. 


YENİ İMAR ÇALIŞMALARI İLE GENİŞ ALANLAR AÇILACAK 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz bir konuşma yaparak, “Herkesin kendi evinin olması büyük bir özgürlüktür. Bunun gerçekleşmesi için milletimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Sağlam evler yaptığımızda belki de bu sıkıntıların bir kısmını toplu olarak açmış olacağız. burada yaşamanın gerçekten bir bedeli var. Bu herkesi zorluyor. Bunu gidermek için devletimiz bu sıkıntıları nasıl azaltırız gayreti içerisinde olduğu ve ülkemizin tamamında olduğu gibi ilimizde 1650 yeni konusu yapılmasına başlandı. Filyos bölgesi faaliyete geçti. Bu bölge ile beraber daha çok konuta ihtiyaç duyulacak. Şu anda da duyulmaya başlandı. Bu ihtiyacı gidermek yönünde şu anda Çevre şehircilik bakanlığımız bu konudaki görüşmelerimiz sonucunda bu bölgenin genel bir imar durumunun çıkarılması çalışmaları başlatıldı. Kilimli ilçesi‘nden başlayarak Devrek’e kadar vadi bölgesinin tamamında bir imar çalışması yapılacak. Bu imar çalışmasıyla daha geniş alanlar anlamında sanayiye de ayrılma imkanı bulacaktır” diye konuştu. 

TÜRKİYE’NİN ÜCRA NOKTALARINA ÇALIŞMALAR YAPILIYOR 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’da konuşmasında, “ milletimiz bir evim olsun anlamında büyük mücadeleler verdi. Bu mücadelede bazı vatandaşlarımız yerine getirdi bazı vatandaşlarımız da günün şartlarında bunu yerine getiremedi. Biz de cumhurbaşkanı öncülüğünde bu çerçevede bir çok hamleler yaptık. Türkiye’nin en ücra noktalarına çalışmalar yaptık. İnşallah gelecek yıllarda da yine aynı şekilde TOKİ konut projelerimizi gerçekleştirdik hiçbir vatandaşın mağdur olmayacak şekilde inşallah ev ve işyerlerine sahip olacaklar” dedi. 

Vali Tutulmaz ve Milletvekilleri küreden rakam çekerek ev sahiplerinin isimlerini açıkladı.

TÜM ÜLKEDE 13 ŞUBAT'A KADAR OKULLAR TATİL TÜM ÜLKEDE 13 ŞUBAT'A KADAR OKULLAR TATİL