Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Alan, Fevkani Köprüsünün yıkımı ve Ankara Köprüsünün yanına yapılacak olan yeni köprü, TOKİ projeleri, sahil projesi, belediye personel sayısı, basında çıkan Zabıta olayı, su zammı ve lavuar alanı projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Milletvekili olma gibi bir derdinin olmadığını ve Zonguldak’ta başlayan projeleri tamamlamak adına bir dönem daha belediye başkanı olmak istediğini ifade eden Başkan Ömer Selim Alan, kasım ayı meclisinde su zammının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. 

ZONGULDAK’A 590 KONUTLUK TOKİ BİNASI YAPILACAK  

BAŞKAN POSBIYIK: "EĞİTİM KAMPÜSÜNÜ YAPTIRMIYORLAR" BAŞKAN POSBIYIK: "EĞİTİM KAMPÜSÜNÜ YAPTIRMIYORLAR"

Zonguldak’ta 590 konut yapılacağını belirten Alan; “Toki projesinde 1.Etap çalışması başlamıştı. 2.Etap çalışması başladı. Rat bölgesinde yakın zamanda başlayacak. 269 konutluk Toki projesi başlayacak. Bu proje Cumhurbaşkanımızın açıkladığı projenin dışında olan bir projedir. Yeni proje kapsamında da merkezde 220 konutluk proje içinde Toki’ye iki yer gösterdik. Toki ön inceleme yapacak. Tam net olmamakla beraber yer kesinlik kazandığında da açıklayacağız. Toplamda 590’a yakın Toki anlamında sosyal çalışma başlayacak.” diye konuştu.