Türk Kızılay Zonguldak Başkanı Murat Kanlı Düzce’de meydana gelen, Zonguldak ve bir çok ilde hissedilen deprem hakkında açıklamada bulundu. Açıklamada,Kızılay olarak Zonguldak'ta ki ikram aracına Düzce'ye yönlendirdiklerini ifade etti.Açıklama şöyle;

"Düzce'de olan depremin yüzeye biraz yakın olması dolayısıyla Zonguldak olarak bu kadar bir sarsıntı oldu ve ekibimiz saat gece 04.30 sularında Düzce'ye hareket etti. Şu an Düzce'de bir KYK yurdunun önünde öğrencilerimize çorba ve sıcak çay türü ikramlarımız mevcut  Düzce koordinatörlüğünde düzce'nin emrinde çalışmalara devam ediyor. Kızılay olarak zaten ihtiyaç da olmadığı için Zonguldak'ta ikram aracına düzce'ye yönlendirdik.

Bütün çadırlarımız Düzce merkezde mevcut. Düzce Merkez ve bu konuda bir istasyon bölgedir. Her türlü çadır vs. destek hizmetlerimiz olası bir depremde Düzce tarafından karşılanacaktır. Zonguldak hani olası bir depremde Allah korusun her şeyimiz hazırdır.

VE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI: ARTIK CEMEVLERİNDE SU VE ELEKTRİK ÜCRETSİZ OLACAK! VE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI: ARTIK CEMEVLERİNDE SU VE ELEKTRİK ÜCRETSİZ OLACAK!

Toplanma merkezleri konusunda her mahallede farklı toplanma merkezleri vardır, bunu interneten e-devlet'ten toplanma merkezinin neresi diye soracak olursanız arama butonuna burada size en yakın 3 tane toplanma merkezi çıkıyor. Tabii adresinizi adınızı soyadınızı bir takım bilgilerinizi istiyor ve bu bilgileri kaydediliyor ve hemen size en yakın 3 tane toplanma merkezini veriyor.

Yaralımız şu anda yok ama bu konuda net bir bilgi valilikten alınabilir bize ulaşan bir yaralı bilgisi yok."