Köse gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın ‘Adreste Nüfus Hizmeti’ sloganıyla gönül projesi başlatıldı. Nüfus Müdürlüklerine gelemeyen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız yakınları veya muhtarların başvuruları üzerine adreslerine giderek kimlik kartı başvurularını alarak sonuçlandırıyoruz.
Zonguldak’ta muhtarlarımızın da desteğiyle köylerimizde büyük bir çalışma yaptık ama şehir merkezinde genellikle bireysel başvurular yapılıyor. Talepler geldikçe evlere giderek kimlik kartı başvurularını alarak gerekli işlemleri yapıyoruz. 
Zonguldaklı vatandaşlarımızın eski nüfus cüzdanlarını bizzat gelerek veya muhtarlar aracılığıyla başvuruları halinde gelemeyecek olan hasta, yaşlı veya engelli vatandaşlarımızın evlerine giderek değişimleri yapıyoruz.
Zonguldak’ta yaklaşık 85 bin vatandaşımız halen eski kimliklerini kullanmaya devam ediyor. Eski kimliklerini kullanan vatandaşlarımız bizzat gelerek, gelemeyecek durumda olanlar ise yakınları veya muhtarlarımız aracılığıyla bizlere ulaşarak yeni kimliklerine kavuşabilirler” dedi.

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN