Kutlama programa, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Orhan Kaş, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, AK Parti Milletvekili Muammer Avcı, Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güneş,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mesajı okundu.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan konuşmasında;”
4 Eylül Pazartesi günü uyum haftasında, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflarımızla başlayıp bir haftalık heyecanın ardından bugün bütün sınıflar düzeyinde, 2023-2024 eğitim öğretim yılına başlamanın sevgili öğrencilerimize kavuşmanın heyecanı mutluluğu içerisindeyiz. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm eğitim camiamız adına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sadece öğrencimiz okullarıyla buluşurken ilimiz Zonguldak'ta örgün ve yaygın eğitim Birlikte toplam 100 binin üzerinde öğrencimiz 7 bin 500 üzerinde öğretmenimiz okullarımızla buluşarak yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapıyorlar. Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç Bir memleket meselesidir. Türk eğitim sistemimiz tüm vatandaşlarımızı Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan fizih hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri iyi insan, iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi görevini üstlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler sırayla şiir ve koro gösterisi gerçekleştirdi.

Haber:Batuhan DARAKCI