Zonguldak’ta balıkçılık yapan Oktay Ertürk, depremde evleri zarar gören bir ailenin bütün masraflarını üstlenebileceğini açıkladı. 

BARSELONA ÜNİVERSİTESİ PODOLOJİ-PODİATRİ HASTANESİNE İŞBİRLİĞİ BARSELONA ÜNİVERSİTESİ PODOLOJİ-PODİATRİ HASTANESİNE İŞBİRLİĞİ

Ertürk, ayrıca kendisinin oğlunun da Hatay’da asker olduğunu, oğlunun da bölüğünün yıkıldığı ve kurtarma çalışmalarında canla başka mücadele verdiğini ifade etti. 

‘Bir ailenin bütün masraflarını üstlenmek istiyorum’

Balıkçı Oktay Ertürk, “İçimiz yanıyor. Onlar hepsi bizim canımız. Bir tane aileyi bakmak istiyorum. Durumum var. Zonguldak’a geldiğinde benim adresim herşeyimi bıraktım. Gelip beni arayabilir bakabilirim. Her türlü desteği yaparım. Burada balıkçılık yapıyorum. Esnafım”dedi.

‘Oğlum Hatay’da asker’

Oğlunuzda Hatay’da asker olduğunu ifade eden Ertürk, “Oğlum şuanda Hatay’da asker. Kendi bölükleri de yıkıldı. Can kurtarıyor benim oğlum orada. Allah razı olsun kendisinden. Ben oğlumu da dedim çocuklara bebeklere üzülüyorum. Çoluk çocuğu kurtar dedim. Oda çocukları kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Burada türkü kürdü aramayın siyaset yapmayın. Burada can gitmiş. Her türlü elimden geleni yaparım”dedi.