Zonguldak Belediye Başkan Vekili Sinan Toprak, ilimizde 4598 depremzedenin misafir edildiğini söyledi.
Zonguldak Belediyesi olarak depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılanması yönünde çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan vekili Sinan Toprak, şunlar söyledi;

ARAÇ SAHİPLERİNE MÜJDE! İNDİRİM YOLDA ARAÇ SAHİPLERİNE MÜJDE! İNDİRİM YOLDA


"Öncelikle yüzyılın afeti olarak bilinen 10 ilimizi de yerle bir eden 6 Şubat'ta; 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum ve Cenabı Allah yerlerini mekanlarını cennet etsin ve yaralarımıza da acil şifalar diliyoruz.
Şehrimizde bugün 4598 tane depremzede ailemizi misafir etmekteyiz. Bunun 420'si yurtlarda diğerleri misafirhanelerde ve akrabalarının yanında ve evlerde kalmaktalar.
Biz belediye olarak 57 tane aileye giyim kuşam erzak ve hijyenik malzemeleri olarak tüm ihtiyaçlarınla karşılamış bulunmaktayız.Ayrıca bugüne kadar şehrimizde bulunan vatandaşlarımıza 150.000 civarında kumanya ve erzak çeki vermiş bulunmaktayız. Ayrıca şehrimizdeki depremzede vatandaşlarımıza onar bin lira da nakdi yardımda bulunulacaktır. Bu kermesi düzenlememizin amacı belediyelerimiz öncülüğünde belediye kültür merkezimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın önderliğinde şehrimizdeki deprem ve de kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için böyle bir kermes düzenlendi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun cenabı Allah bir daha ülkemizi milletimizi devletimizi bu tür felaketlerden  korusun yardımlar devam edecek"