Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da külliyede iftar yemeği programı düzenlendi.

Programa 80 ilden Gençlik Kollarını temsilen cemre gönüllüleri ve depremzede vatandaşlar katıldı.

Zonguldak’tan ise AK Parti Gençlik Kollarında Bilgi ve İletişim Teknojileri Başkanı Cemre gönüllüsü Gizem Kahveci katıldı.

Programda Zonguldaklı Kahveci’yle bir araya gelen Erdoğan, deprem bölgesinde başarılı çalışmalarından dolayı kendisini ve cemreleri tebrik etti.

Program sonrasında sosyal medyada hesabından  açıklama yapan Emine Erdoğan, “Karşılığı ödenemeyecek emekler, dilimizde, “gönüllü” kelimesiyle anlatılır.

İftar soframızda depremzede vatandaşlarımızı ve yardımseverliğin timsali olan kahraman gönüllerimizi ağırlamaktan mutluluk duydum.

Tarifsiz duygular yaşadığımız bir akşamı geride bıraktık. İnsan, insanın yurdudur sözünü hep birlikte yeniden hissettik.

Toprağımız şiddetli depremlerle sarsılırken asrın felaketini asrın dayanışmasına dönüştüren bir birimize inancımız oldu.

Yürekten inanıyorum ki tanımadığı insanların derdine şifa olmaya çalışan insanlar oldukça aşmayacağımız engel yoktur. 

Bu buluşma vesilesiyle davetimize icabet eden kıymetli isimlerin şahsında yüreği iyilikle çarpan milletimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız!”ifadelerine yer verdi.

Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.


Haber: Batuhan Darakcı