DİKKAT! SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR DİKKAT! SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Zonguldak Belediyesi, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın göreve başladığı günden bu yana hangi hizmetlerin yapıldığını gösteren bir video yayınladı. Pandemi sürecinin de zorluklarından bahsedilen videoda, 3 buçuk yıllık süreç aktarıldı. 
Zonguldak Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Koronavirüs pandemisinin şehrimizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren vatandaşlarımızın sağlığını korumak adına tüm tedbirleri en üst seviyede tuttuk. 
Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan’ın görevde olduğu 3,5 yıllık sürenin yaklaşık 2 yılını zorlu bir pandemi mücadelesi ile geçirdik. 
Bu mücadeleyi sürdürmek amacıyla temin ettiğimiz 5 bin ton dezenfeksiyon maddesi ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarını, kapalı-açık alanlarımızı ve parklardaki banklarımızdan çöp konteynerlerimize kadar vatandaşlarımızın temas ettiği her noktası dezenfekte ettik. 
Şehrimiz genelinde vatandaşlarımıza toplam 2 milyon adet tek kullanımlık maske dağıtımı gerçekleştirdik. 
Vefa Destek ekiplerimizle beraber vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için yanlarında olduk. 
Pandemi boyunca sokaktaki can dostlarımızın beslenme noktaları ve mamalarını normalin iki katına çıkararak onları asla yalnız bırakmadık. 
Halkımızın moral ve motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerle, balonlardan da olsa, sevincimizi, coşkumuzu paylaştık.”