Çaycuma Belediyesi, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin (ZGC) Yönetim Kurulu toplantısı ve ilçelerle buluşma ve kaynaşma projesi kapsamında Zonguldaklı gazetecileri ilçede ağırladı. Öğle saatlerinde başlayan program, akşam yemeğinde de devam etti. SEKA Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ZGC Başkanı Derya Akbıyık, ilçe cemiyet başkanları ve kentte görev yapan gazeteciler katıldı. ZGC Başkanı Derya Akbıyık, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında;  
“ZGC olarak ilçelerle buluşma ve kaynaşma adına bu projeyi gerçekleştirdik. Çaycuma’dan başladık diğer ilçelere de gideceğiz diye düşünüyorum. Yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çaycuma gerçekten çok önemli ve değerli bir ilçemiz. Çaycuma’nın dönüşümünü görüyoruz. Örnek olacak çalışmalara imza atıyorlar. Bu toplantıların bizlerin ufkunu, vizyonunu ve misyonunu açıyor. Bizi burada ağırladıkları için Çaycuma Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. “ dedi. 

“MEDYA HER ŞEYİN ÖNÜNDE…”

ZTSO SAĞLIK TURİZMİNİ PROJELENDİRİYOR ZTSO SAĞLIK TURİZMİNİ PROJELENDİRİYOR

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da; “Çok güzel bir buluşma oldu. Geleneksel bir laftır 7’den 70’e diye. Genç arkadaşlarımız da burada. ZGC’nin toplantısını burada yapmak istemesi, birlerinde kendilerini ağırlamak istediğimizden dolayı bu programı gerçekleştirdik. Medya günümüzde her şeyin önünde değerli bir varlık, örgütlenme. Basın kuruluşunda çalışan arkadaşların bir çatı altında birleşmesi çok daha güzel ve önemli. Biz halkın oyuyla seçilen ve halka hizmet etmesi gereken yöneticileriz. 60 yaşında belediye Başkanı oldum. Kendimi hiç bir zaman siyasetçi olarak görmedim. Çaycuma’da hizmet etmekten başka bir düşüncem olmadı. Sokakta yürürken hemşehrilerimi gördüğümde güzel bakışlarla karşılaşmam, memnuniyet ifadeleri göstermeleri benim için çok güzel bir anket. Yönetimde en önemli şey adalet olduğu gibi bir diğeri de şeffaflık. Bizimle ilgili hiçbir karanlık bilgi yok, olabildiğince anlatmaya çalışıyor, bizleri daha yakından tanımanızı istiyoruz. Biz her şeyin en iyisini yapmaya kalkışsak bile olanaklar sıkıntılı. Halbuki yerel yönetimlerin çok güçlü olması lazım. Dilenci gibi olmaması lazım. Çocukluğum gençliğim çok sıkıntılı geçti. Siyaset dışındaydım ama hep içeriden izledim. Bu ülkenin batı Avrupa gibi bir ülke olmasını hayal etmiştim. Ama umutsuz değilim. Zor bir yerde yaşıyoruz, zorlukları aşmamız lazım. Birlikte başaracağımıza inanıyorum. Rekabet içinde işbirliğinin mümkün olduğunu öğrendim. Birbirimize rakip olacağız ama yeri geldiğinde de iş birliği yapacağız. Sizleri her zaman Çaycuma’ya bekleriz. Çok teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.