PTT PERSONEL ALIMI YAPACAK MI, NE ZAMAN? PTT PERSONEL ALIMI YAPACAK MI, NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ( ZTSO )’nın proje okulu olan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ( ZMTAL ) protokol yürütme kurulu toplantısı Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıda, ZMETAL' e 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran öğrencilerin durumu, kontenjan dolulukları, öğretmen kadro durumu ile 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında öğrencilere verilecek burslar, sağlanacak staj imkânları, işe girişte öncelik sağlanması, atölyelerde işletmelere parça başı üretim konuları ve ihtiyacı olan öğrencilere yapılacak eğitim yardımları görüşüldü.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir; '' Protokol Yürütme Kurulu Olarak proje okulumuz olan ZMETAL 'e 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran öğrencilerin durumunu, kontenjan doluluklarını, öğretmen kadro durumunu 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında öğrencilere verilecek bursları, sağlanacak staj imkânlarını, işe girişte üyelerimiz tarafından mezunlarımıza öncelik sağlanmasını, Okul atölyelerinde öğrencilerimiz tarafından işletmelere parça başı üretim yapılması konularını ve ihtiyacı olan öğrencilere yapılacak eğitim yardımlarını görüştük. Okulumuza 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında 222 öğrenci yeni kayıt yaptırdı. Halen 804 öğrenci öğrenim görüyor. Okulumuzun mevcut başarılı öğrencilerini ve 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran başarılı öğrencilerini desteklemeye devam edeceğiz'' dedi.