20 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI 20 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, Cumhuriyet ittifakı ile seçime girip girmeyecekleri konusunda açıklamalarda bulundu. 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı,  yönetim kurulu ile yaptıkları görüşmelerde seçime tek başına girme kararının çıktığını söyleyerek, genel başkanın görüşlerini alacaklarını ve ona göre bir kararın çıkacağını ifade etti. 

‘Kurumlarla konuşup cevap vereceğiz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, “Türkiye çok önemli bir siyasi hareket içerisinde. Önümüzde bir seçim var. Çok önemli bir seçim. Aslında Türkiye’nin büyük sıkıntılardan kurtulabileceği bir seçim. Veya da çok kötü bir duruma gidebileceğimiz bir seçime gideceğiz. Bu seçim neticesinde inşallah hayırlı bir seçim olur. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bütün teşkilatlarımızla bu seçime hazırız. Çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Biz bugüne kadar şuanda dahil sayın Fatih Erbakan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplamamız gerekiyor. Şuanda 100 bin imza toplama çalışmalarını yapıyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak üye kardeşlerimizi arayarak imza verir misiniz diyerek  evet diyen kardeşlerimizin adreslerini alıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu takvim kurulu açıkladıktan sonra hemen imza attırmak adına. Türk siyasetinde her zaman derler Süleyman Demirelinde önemli bir sözü 24 saat çok önemli bir zamandır. Bugün gelmiş olduğumuz nokta da dün itibariyle cumhuriyet ittifakında cumhurbaşkanın talimatlarıyla eski başbakanlardan Binalı Yıldırım bey seçim işleri başkanı genel merkezimizi ziyaret ettiler. Genel Başkanımızla bir görüşme yaptılar. Görüşmenin detayları Refah Partisinin cumhur ittifakına katılması. Orada içeride biz ne konuşulduğunu bilmiyoruz. Muhakkak ittifakta konuşulan şeyler, basından öğrendiğiniz şeyler. Maddeler verilmiş. Bizim için önemli olan genel başkanımızın yolcu ederken açıklaması. Yetkili kurumlarla görüşüp bir cevap vereceğiz demiştir”

‘Yönetim kurulu kararımızdan tek başına gitme kararı çıktı’

Yönetim kurulu toplantısından tek başına girme kararının çıktığını ifade eden Başkan Sarı, “
Bugün MYK toplantımız var. Bütün MYK üyelerimiz görüşlerini bildiriyorlar. Yarında Allah nasip ederse İl başkanları toplantımız var. Bizlerde elbet görüşmelerimizi bildireceğiz. Genel başkanımız da bir talil yapacak. Sonuç çıkacaktır. Bu süreç belli olunca hemen İl yönetim kurulu toplantımız vardı. Fikirlerini aldık.Allah nasip ederse İlçe başkanlarımızla bir toplantımız var. Ama bize İl yönetim kurulu kardeşlerimizin bize ulaştırdığı bilgileri biz kendi başımıza girelim ittifaka girmeyelim genel başkanımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterelim. Ne alacaksak da biz kendimiz alalım. Yolumuza devam edelim. Önümüzde ki yıl içerisinde Yeniden Refah Partisi Türkiye’nin yıldızı olacak. Onun için biz yolumuza tek başımıza devam edelim diye ortak karar çıktı. Biz ittifak istemiyoruz dedik ama, genel başkanımız ne karar verirse arkasındayız dedik. Ama şu bir kaç gün içerisinde bu durumlar netleşecektir. Bir kaç gün içerisinde genel başkanımız en doğru kararı verecektir. Ben inanıyorum genel başkanımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak göstererek seçimlere gireceğiz”diye konuştu.

Haber: Batuhan DARAKCI