Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, yılbaşı gecesi alınan emniyet tedbirleri kapsamında kontroller gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kontrollerde farklı suçlardan 4 kişi yakalandı.Yakalanan şahıslardan 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi,1 kişi ise gözaltına alındı. Jandarmadan yapılan açıklama şöyle;

“Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, 31 Aralık 2022 günü ve yılbaşı gecesi alınan emniyet tedbirleri kapsamında; (281) ekip ve (818) personelin katılımıyla (268) umuma açık işletmenin kontrolü yapılmış, (4.386) şahıs ve (2.988) araç sorgulanmıştır.

PAZAR FİYATLARI VATANDAŞLARI 2’YE BÖLDÜ PAZAR FİYATLARI VATANDAŞLARI 2’YE BÖLDÜ

             Bu denetim ve sorgulamalar neticesinde; (2) araç trafikten men edilerek, (14) araç sürücüsüne toplamda (9.858) TL trafik idari para cezası uygulanmış, ayrıca Basit yaralama suçundan aranan (1) şahıs, Dolandırıcılık suçundan aranan (1) şahıs, Hırsızlık suçundan aranan (1) şahıs ve Kasten yaralama suçundan aranan (1) şahıs olmak üzere toplam (4) şahıs yakalanmış, Adli Makamlara sevk edilen (3)şüpheli şahıstan (1)’i serbest bırakılmış, (2)’si ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Gözaltına alınan (1) şahsın işlemleri ise devam etmektedir.”