Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla Fener İlkokulu önünde ‘Yayalara öncelik duruşu, Hayata saygı duruşu’ etkinliği yapıldı. 

Trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, yayalara öncelik konusunda doğru sürücülük davranışı kazandırmak ve bu bölgelerde yavaşlayarak yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla ‘Yayalara öncelik duruşu, Hayata saygı duruşu’ etkinliği yapıldı. Fener İlkokulu önünde yapılan etkinliğe; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Ellerinde döviz ve pankartlarla Vali Tutulmaz ve beraberindekiler, kırmızı yaya geçidinden karşı şeride geçtiler. 
Programın önemine ilişkin açıklama yapan Vali Tutulmaz; “Ülkemizde son iki yılda trafik bilinçlendirme kampanyalarını yürütüyoruz. Bakanlığımız bu kampanyanın yürütücüsü. Bugüne kadar yapılan araştırmalar şunu göstermiş, yayalarla ilgili kazalarda ciddi ölümlerin olduğunu.Hepimiz yayayız. Vatandaşlarımızın dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Diyoruz ki hepimiz risk altındayız. Sürücülerimize tekrar hatırlatıyoruz; öncelik yayanındır.” dedi. 
Haber: Duygu Elma Özfidan

SAĞLIK SEN ÜNİVERSİTE ŞUBESİ KONGRE YAPTI, YİĞİT OSMAN DARICI GÜVEN TAZELEDİ SAĞLIK SEN ÜNİVERSİTE ŞUBESİ KONGRE YAPTI, YİĞİT OSMAN DARICI GÜVEN TAZELEDİ