Yavuzyılmaz, mitinge katılan sayısının  emniyet tarafından genelde az açıklandığına ve katılan sayısının 20 bin olduğunu söylerken 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TTK’ya 5 bin yeni işçi alımı yapacağını tekrar burada açıkladı dedi. Öte yandan Ereğli, Alaplı tersane bölgesine de istihdam sağlayarak Zonguldak ekonomisini kaldıracaklarını değinen Yavuzyılmaz, Emekli’ye de 15 bin lira bayram ikramiyesi sözünü tutacaklarını da söyledi.

Yavuzyılmaz’ın konuşması şu şekilde; “Emniyetin yaptığı mitinge katılan toplam kişi sayısı genelde gerçekte katılanın çok altında oluyor. Bu 7 bin sayısını üçle çarparsak en az 20 bin kişinin miting alanında olduğunu, köprünün üstünde ve ara sokaklardan mitingi coşkuyla takip ettiğini anlayabiliyoruz. Dün coşkulu bir miting vardı 13. cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı yardımcısı Sayın Ekrem İmamoğlu Zonguldak'a geldiler ve vatandaşımızla da adeta kucaklaştılar. Yediden yetmişe vatandaşlarımızın ilgiyle takip ettiği bir miting oldu. Mitingde en önemli ifade edilen cümleler Zonguldak'ın sorunlarının tümüne Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı'nın ne kadar hakim olduğunu gösteriyordu. Bu sorunların başında Zonguldak'ta TTK istihdam sorunu başta geliyor. Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu TTK'ya beş bin işçi alacağız sözünü yineledi ve bu sözün arkasında olduğunu ifade etti. Tayyip Erdoğan'ın sadece iki bin alımı yapılacağını ifade ettiğini, yıllardan beri de herhangi bir işçi alımı yapılmadığını vurguladı. Bugüne kadar da AK Parti'nin TTK'ya işçi alımında elini kolunu tutan mı vardı şeklinde minbalinde açıklamaları oldu. Ereğli, Alaplı tersane bölgesinde yeniden istihdamın arttırılacağını ve bu bölgenin tekrar ayağa kaldırılacağının da sözünü verdi. Emeklilerin üzerinde özellikle Cumhurbaşkanı adayımız konuşmalarında durdu burada Emeklilerimize seçimden sonra Kurban Bayramı ikramiyesi olarak Ramazan Bayramı dahil olmak üzere toplam 15 bin lira ikramiye verileceğini söyledi. Zonguldak'ın nüfusa oranla Türkiye'deki en fazla emekliye sahip olan il olduğuna vurgu yaptı ve eğer Zonguldak'ta istihdam arttırılmazsa TTK'ya beş bin işçi alınmaz ve yine diğer işletmeler desteklenmezse esnafın da tabii büyük bir sorun yaşayacağı ve esnafında  geçim sıkıntısının artacağını ifade etti. Burada en önemli vurgulanan konu yeni, güneşli bir gün, baharın geldiği ve Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı'yla birlikte ekonomik krizin ortadan kalkacağı vurgusu oldu. Biz tüm bu sözlerin arkasındayız ve dün miting alanında görülen coşkunun sandıklara yansımasını ve 14 Mayıs gecesi de yeni bir baharın gelmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz. 


EKREM İMAMOĞLU; ZONGULDAK’A MEYDAN YAPILMASI GEREKİYOR


Miting sonrasında da Sayın Ekrem Başkanla bu konuyu konuştuk. Zonguldak'ta bir miting alanının toplanma alanının, büyük bir park alanının olmadığından ve lauvar alanıyla ilgili süreci kendisine aktardım. İktidara geldiğimiz andan itibaren de Zonguldak'a Büyük bir meydan kazandırma konusunda da görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI