Gülay; “Yavuz Erkmen, seçim ofisi açtı. Dört buçuk sene il başkanlığı yaptı. Sözde burada konuşurken birlikte de yöneticilik yaptık. 'Buraya gelip ben genel başkan tarafından gönderildim. Ben milletvekili adayı olacağım' dedi. 

“O ROZETİ ÇIKARTSIN!”

Hatta birinci sıra milletvekili olacağım. 
Peki seni genel başkan listeye koymadı? Sen orada bir seçim ofisi açıyorsun. Listeye giremeyince de burayı hemen Cumhuriyet Halk Partisi'nin Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim ofisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne devrediyorsun. Bu etik değil. Bu İYİ Parti olmak değil yok. İYİ Parti rozetini taşımaya Yavuz Erkmen'in hakkı yok. O rozeti çıkartsın. Başka bir rozet taksın kendine. Hangi partinin rozetini takacaksa taksın. Bir gün gelip de burada demiş ki davet bekliyormuş. Bir gün gelip de demiş mi ki 'Erdal Gülay yada Sayın İl Başkanım, ben nerede faydalı olabilirim? Beni nereye gitmem gerekiyor?' dedi mi? Kendisi bu bölgeyi çok iyi bildiğini söyleyen, burada valilik yaptığını bildiğimiz biri,  o zaman bizim elimizden tutsaydı.  Milletveki adaylarımızın elinden tutsaydı, onları getirseydi bir yerlere. 
Yavuz Erkmen'in'Ben İYİ Parti'ye kırgınım. Ben genel başkana kırgınım. Ben kesinlikle İYİ Parti'ye oy istemiyorum. Ben Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy istiyorum' dediğini kulaklarımla duydum. Yavuz Erkmen burada ne yapmış? Dört buçuk yıl burada görev yaptın. Neden o zaman gidip de o insanlara sahip çıkmadın? Burada Yavuz Erkmen de birinci sıra olsaydı Milletvekili çıkamazdı.” dedi. 


Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN