Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), kamuoyunda bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında çıkan ve hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde yapılan duyurular hakkında açıklamada bulundu. Duyuruların gerçekliği yansıtmadığını belirten TPAO yönetimi, vatandaşları dolandırıcılık girişimine karşı uyardı. 

TPAO’dan yapılan açıklama şöyle: 

MOTOSİKLET YOLA DEVRİLDİ: 1 YARALI MOTOSİKLET YOLA DEVRİLDİ: 1 YARALI

“Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden, “yatırım fırsatı” adı altında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan duyurular yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdürümüz Sayın Melih Han Bilgin'in fotoğraflarının yanı sıra Ortaklığımızın logosu ve görselleri izinsiz olarak kullanılmıştır.

Kurumumuz yüzde yüz kamu sermayeli bir Kamu İktisadi Teşebbüsüdür. Halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışı söz konusu değildir.

Bahse konu hesaplar ve internet sitelerine karşı gerekli yasal işlemler Ortaklığımız tarafından başlatılmış olup vatandaşlarımızın bu tür gerçek dışı duyurulara ve dolandırıcılık girişimlerine itibar etmemeleri önemle rica olunur.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”