MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Vali Mustafa Tutulmaz’ın Fevkani Köprüsü’nün yıkım konusuyla ilgili yaptığı; ‘Fevkani Köprüsü’nün yıkılmasının tarihle bir ilgisi yok. Şehri bir gelişmiş bölge bir de varoş bölge gibi ikiye ayırıyor.’ açıklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) gelen eleştiri üzerine gazetecilere konuştu. 
Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanında olduklarını söyleyen Öztürk, CHP’yi hedef alarak; ‘Bazı siyasi partiler birilerinin ağzından eksik kelime çıksa da yorumlasak ve siyaset yapsak diye bakıyorlar.’ şeklinde konuştu. 
MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün konuyla ilgili açıklaması şöyle; “Sayın Valimizin köprünün Zonguldak'ı ikiye  bölmesi ile ilgili söylemlerinde  aslında kenti ikiye bölmek değil, Gazipaşa'nın yüzde 80'inin kullanılırken, Soğuksu ve Acılık bölgesinin yüzde 20 kullanıldığını söylemek istemesidir.
Valimizin dediği gibi Fevkanı Köprüsü ve derenin kenti ikiye böldüğü aşikardır.
Sayın Valimizin söylediği kavram insanları küçümsemek değil, kenti ikiye böldüğünü anlatmaktı.  Sayın Valimizin bu konuda arkasında ve yanındayız. 
Bazı siyasi partiler birilerinin ağzından eksik kelime çıksa da yorumlasak ve siyaset yapsak diye bakıyorlar. 

“FEVKANİ KÖPRÜSÜ KENTİN KANAYAN YARASI OLDU”

Bu bağlamda Fevkani Köprüsü artık kentin kanayan bir yarası oldu. Köprü ne şekilde halledilecekse bir şekilde mutlaka halledilmesi gerekiyor. 
Bunun öncesinde köprü altı esnafının yanındayız. Esnafı sıkıntıya sokmadan onların ihtiyaçlarını görerek herkesin gönlünü yaparak köprüyü yıkmamız gerekiyor. Hiç kimsenin canını yakmadan, hiç bir esnafı işinden gücünden etmeden  sorunun çözülmesi lazım. Sadece köprü altı efnafı değil, orada 200-300 çalışan var onların da mağdur edilmemesi gerekiyor.
Belediye Başkanımız bunları göz önünde bulundurmuş ve bulunduracaktır.
Zonguldak'a yakışır güzel bir çalışma olmasını bekliyoruz.”

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN