Zonguldak'ta Terakki Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Dilaver Mahallesi ve Çaydamar muhtarları tarafından ortaklaşa düzenlenen “Bütün Çocuklar Gülsün” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Madenci Korosu konseri düzenlendi ve“Hababam 2022” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser ve tiyatro oyununa etkinliğine; Vali Mustafa Tutulmaz,Adalaet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar,  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.İsmail Hakkı Özölçer,  Vali Yardımcısı Turgut Subaşı. İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Veli Köktürk, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Terakki, Bahçelievler, Dilaver ve Çaydamar mahalle muhtarları tarafından "Ufacık bir destek kocaman bir gelecek" parolasıyla düzemlenem sosyal sorumluluk projesinde yardımseverlerin katkısıyla 20 okulda ihyiyaç sahibi öğrencilere 367 okul üniforması, 395 çift ayakkabı, 465 kırtasiye seti dağıtıldıktan sonra projenin son aşamasında ise konser, tiyatro etkinliği düzenlendi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ, ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN OKUL MÜDÜRLERİYLE GÖRÜŞTÜ EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ, ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN OKUL MÜDÜRLERİYLE GÖRÜŞTÜ

İlk olarak madenci Korosu seslendirdiği şarkılarla izleyicilerini coşturdu.

Ardından oyuncu kadrosu tamamen gönüllülerden oluşan "2022 Hababam Sınıfı" isimli tiyatro oyunu büyük bir beğeni ile izlenildi ve ayakta alkışlandı.

Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu projeye katkı sunan yardımseverlere teşekkür plaketi takdim etti.

Vali Mustafa Tutulmaz konuşmasında, "Bugün dört muhtarlığımızın organizasyonunda hep birlikteyiz. Sivil toplum faaliyetleri her zaman takdire şayan oluyor ve  muhtarlarımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Tabii bir taraftan da bu etkinliğin öğrencilerimize yardım amacını taşıyor olması ayrıca bir güzelliktir. Sizlere de katıldığınız için teşekkür ediyoruz. Muhtarlarımıza ve madenci koromuza başta olmak üzere burada görev yapan herkesi kutluyorum. Güzel bir akşam oldu" ifadesini kullandı.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer'de;  "Böyle organizasyonlarda beraber olmak çok güzel. İnşallah daha nice organizasyonlarda buluşuruz  Üniversitemizin imkanları şehrimize açıktır. Yeter ki çocuklarımıza ve çevremize faydalı işler yapılsın" dedi.