Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, bir dizi ziyaret ve incelemeler için Zonguldak’a geldi. 

Bakan Eroğlu’nu Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Turgut Subaşı karşıladı. 

ZTSO’DAN TİCARET KANUNU'NUNDA GERÇEKLEŞEN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN UYUM TOPLANTISI ZTSO’DAN TİCARET KANUNU'NUNDA GERÇEKLEŞEN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN UYUM TOPLANTISI

Ardından Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, anı defterini imzalamasının ardından Valilik makamında ağırlandı.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, “Valimiz Zonguldak sizinle beraber gelişecek. Filyos Vadi projesi var bakap projesi. Türkiye’yi dünyaya açacak bir proje. İnşallah devasa yatırımlar devam ediyor. Tüneller açılıyor. Filyos zaten dünyanın en büyük limanı. 540 metreküp doğalgaz alınmak üzere çalışmalar devam ediyor. İletişim hattını çekmek için geni oraya gelmiş. Dalga yüksekliği fazla olunda haberleşme ağı pazartesi salıya kaldı. Zonguldak çok daha büyüyecek. Üretim ve ihracat üstü olacak. Türkiye’de çok önemli bir merkez olacak. O kadar çok çalışan var ki elaman bulanamıyor. Hastanelerden sorumlu bakan yardımcısını aramıştım. O da beni aradı. Valim dedim problem var mı?geçici kabulü biran önce yapsınlar taşınalım diyince onu söyledik. Tamam dedi valimizin talimatı yerine gelecek dedi. İnşallah yakında göreceksiniz ekipte buradaymış. Bu müjdeyi verelim. Simultane gelişti”dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz ise, “Şimdi arkadaşlar sağlık bakanlığı yetkilileri burada incelemelerini yaptı. Tespitlerini yaptı. Zaman içerisinde sıkıntılar olabilir. Taşınmaya yönelik bir sıkıntılar yok. Bunun içinde ön kabul gerekiyor. Ön kabulün bizim olan ön kabulü bitti. Bakanlıktan teknik ekipten inceleyecekler. 3 gün içinde olur 4 gün içinde olur onaylanacak. Onaylandıktan ilk cuma da taşınmaya başlayacağız”dedi.

Programın sonunda ise Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu,Vali Tutulmaz’a günün anısına kendi yazmış olduğu kitabını hediye etti. Vali Tutulmaz ise Bakan Eroğluna, madenci heykeli hediye etti.