Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz deprem bölgelerine yardımda dolandırıcılığı engellemek amacıyla dernek başkanlarına bilgilendirme mesajı yayımladı.

Vali Mustafa Tutulmaz'ın dernek başkanlarına attığı mesaj şöyle: 

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY SAYISI 16 OLDU MHP MİLLETVEKİLİ ADAY SAYISI 16 OLDU

Önemli duyuru;
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinden dolayı Zonguldak ilinden deprem bölgesi için toplanacak nakdi yardımlar AFAD adına Zonguldak Valiliği insani yardım hesabı
TR150001000131308801195026 IBAN numaralı Ziraat Bankası hesabından toplanacaktır.
Ayni yardımlar Zonguldak Valiliği sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde Zonguldak Valiliği SYDV'ye teslim edilecektir. 

Ayni bağışlarda dikkat edilmesi gereken hususlar son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın malzeme bağışı yapılmamalıdır.
İkinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmamalıdır.
Öncelikli kabul edilecek bağışlar eldiven, mont,, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, çocuk maması.
Kadın pedi, temizlik hijyen malzemeleri, yağmurluk, çizme,
ayni ve nakdi yardımları ilçelerde kaymakamlıklarca koordine edilip nakdi yardımlar Zonguldak Valiliği insani yardım hesabına, ayni yardımlar Zonguldak merkez SYDV ye teslim edilecektir.
Kamu kurumları, hayırseverler, sivil toplum kuruluşları ve yardım etmek isteyen vatandaşlar nakdi yardımları verilen hesaba, ayni yardımlarını sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakfı'na yapacaklardır.