Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kurban Bayramı mesajını yazılı olarak yayınladı. Vali Mustafa tutulmaz mesajında bayramlara anlam ve değerine dikkat çekti. Sonraki versin Mustafa Tutulma’ın Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle: 

“Bayramlarımız sevinçleri paylaştığımız, yakınlaştığınız, kardeşliğimizin pekiştiği, yüreklerimizin birleştiği, huzur ve mutluluk yaşatan, yaşantımızda özel bir anlam ve değeri olan önemli günlerimizdir.

Birlik, beraberlik, kardeşlik, duygularının güçlendiği, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma gibi önemli değerlerimizin en üst seviyeye çıktığı, kırgınlıkların geride bırakılarak kucaklaşıldığı, hoşgörü ve hatırlamanın içtenlikle yaşandığı, bir Kurban Bayramına daha milletçe erişmenin huzur ve mutluluğunu  yaşıyoruz.

 Milletçe kenetlenmemize vesile olan bayramlarımızda gözleri yollarda bizleri özlemle bekleyen büyüklerimizi unutmamalı, sevgili çocuklarımızı mutlaka sevindirmeliyiz.

Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaret ya da tatil amacıyla yola çıkacak vatandaşlarımızın bekleyenlerine, sevenlerine güven içerisinde ulaşmaları için trafik kurallarına hassasiyetle uymaları, acele etmemeleri, trafik ihlalinde bulunmamaları önem arz etmektedir.

 Bizleri yaşama bağlayan trafik kurallarına mutlaka uyalım, Bayram sevincimizi ve mutluluğunu hüzne dönüştürmeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, İslam aleminin ve Zonguldak'lı hemşehrilerimizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve birlik ve beraberliğimiz uğrunda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor,  saygıdeğer Zonguldak'lı hemşerilerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram diliyorum.”