Zonguldak’ın Kırat Mahallesi Kocaosman Sokak’ta afgan uyruklu olduğu öğrenildi Vezir Mohammad yanmış halde bulundu. Cinayet şüphesinin olduğu olayın ardından geniş çaplı inceleme başlatıldı. 

Alınan bilgiye göre, dün  öğle saatlerinde bölgeden geçen bir vatandaşın ihbarı üzerine, jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. Yolun kenarında bulunan ormanlık alanın girişindeki cesedin, yakıldığı ve vücut kısmının kömür haline geldiği görüldü. 

Cumhuriyet Savcısının yaklaşık 2 saatlik incelemesinin ardından Afgan uyruklu olduğu öğrenilen Vezir Mohammad’ın benzin dökülerek yakıldığı da iddia edildi. 

Öte yandan, Afgan uyruklu şahsın kaçak ocakta geçirdiği kazanın ardından cinayet süsü verilmek için yakılmış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruluyor. Olayın ardından  bölgedeki tüm ocaklar da inceleme altına; olayla ilgili şüpheli 6 kişi de gözaltına alındı. 

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu da konuyla ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Tüm şüphelilerin yakalandığını ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu; “Olay, öğrenildiği andan itibaren Jandarmamız ve Emniyet Teşkilatımız hızlı bir şekilde tahkikatlara başladı. Dün itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla yine emniyet teşkilatımız tarafından hemen failler yakalandı. Adli tahkikat yapıldı. Bütün şüpheliler yakalandı. Şu anda adli soruşturma devam ediyor.” dedi.

Vali Osman Hacı Bektaşoğlu, Afgan vatandaşın çalışma izni olup olmadığı yönündeki soruya; “Adli merciler bakıyor.” diye yanıt verdi.

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN