İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalenin komisyon başkanlığını Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Sefa topuz yaparken ihale komisyonunda genel maden işleri Sendikası genel mali sekreteri Volkan Yıldız ve TTK üst üste yöneticileri yer aldı.

İhaleye Enerji Bir-Sen Şube Başkanı Sedat Güngör, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası başkanı vacide sen, genel madensel Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa mutlu ve genel madenler Sendikası teşkilatlanma sekreteri Tayfun durdu ile çok sayıda şube başkanı ve madenci katıldı.

İhalede; Halkbank 10 bin, Vakıfbank 15 bin,  Yapı Kredi 12 bin 600, iş Bankası 12 bin, Ziraat Bankası 9 bin 500 TL ilk etapta teklif verdi.

Ardından açık arttırmaya geçildi ve açık arttırmada

Ziraat Bankası ve Halk Bankası ve İş bankası çekildi, Yapı Kredi Bankası 15 bin 500, VakıfBank 16 bin dedi .Yapı Kredi 16 bin 500, Vakıfbank ise 17 bine yükseltti ve Yapı Kredi Bankası çekildi Vakıfbank en son 17bin 500 yükseltti.

Verilen düşük tekliflerr ise madenciler sert tepki gösterdi ve banka temsilcilerine tepki gösterdiler.

Verilen tekliflerden sonra genel Maden İşçileri Sendikası genel mali sekreteri Volkan Yıldız verilen düşük teklifleri asla kabul etmeyeceklerini belirtti.

İhale komisyon Başkanı Türkiye Taş kömürleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Sefa Topuz da verilen tekliflerin düşük olması sebebiyle ihalenin sonuçsuz kaldığını farklı bir tarihte 4. ihaleyi düzenleyeceklerini ifade etti.

Enerji Birsen Şube Başkanı Sedat Güngör yaptığı konuşmada bankaların toplumsal barışı bozduklarını belirterek , "Sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanı var, Adalet çalışanların adalet bakanı var biz de enerji çalışanlarıyız ve bizim de Enerji bakanımız var" dedi ve enerji bakanından kendilerine sahip çıkmasını istedi.

Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Başkanı Vacit Esen konuşmasında "Sokaklar bizi bekliyor" diyerek bankalara göz dağı verdi.