TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, bilim, teknoloji, ar-ge ve yenilik odaklı ekosistemi öğrenci ve akademik personel ile buluşturmak üzere bugün Bülent Ecevit Üniversitesi'ne geldi.

Bilim ve teknoloji buluşmaları kapsamında Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki gençlerle sık sık bir araya gelen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın bugünkü durağı ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi oldu. Kendisine BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu eşlik etti. Öğleden önce üniversitenin teknoloji takımları olan Grizu-263 Uzay Takımı, B-Dispate, ZBEÜ Ovat, Srius Havacılık ve Uzay Takımı, ISA-ZBEUN Takımı, Spatium-Eir Takımı, Soulfly Havacılık ve Uzak Takımını ziyaret eden Mandal, takımların çalışmalarını inceledi. Mandal ayrıca öğrencilerden ve takım danışmanlarından faaliyetleri hakkında bilgi alarak kendilerine bazı önerilerde bulundu.

CHP DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI CHP DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

"ONLAR BU ÜLKENİN GELECEĞİ"

Üniversitedeki tüm teknoloji takımlarını gezen Prof. Dr. Hasan Mandal, bilim yuvalarındaki teknoloji çalışmalarının ve öğrencilerin teknolojik faaliyetlere teşvik edilmesinin büyük önem taşıdığını aktardı. Gezi sırasında gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu söyleyen Mandal, onların ülkeyi daha iyi yerlere taşıyacak birer gurur kaynağı olduğunu vurguladı. 

Grizu-263 takımının çalışmalarından ve başarılarından haberdar olduğunu dile getiren Hasan Mandal’a söz konusu takım, uzaya gönderdikleri cep uydusunun maketini hediye etti.