TİP Öğrenci ve Kadın Büro Sorumlusu Dilan Durmuş ve beraberindekiler, öğrenci sorunlarını çözmeye yönelik stant kurdular. Durmuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yetkililere seslenerek; 

“YOK SAYILMAYI REDDEDİYORUZ”

“Eğitim, her aşaması ücretsiz olarak devlet güvencesi altında olması gereken temel insani bir haktır. 
Güzel memleketimiz, zengini daha zengin yoksulu daha yoksul hale getiren ekonomik ve toplumsal politikalar sonucunda, devletin eğitimin her kademesinden elini çektiği, öğrencilerin kaderine terk edildiği bir dönemden geçiyor. Bizlerden ise geçim ve gelecek kaygısıyla tek başımıza baş etmemiz isteniyor. Üniversiteye devam edebilmek için KYK yurtlarında sıra kovalamak ile fahiş fiyatlarla insani şartlardan uzak evlerde kalmak arasında tercih yapmamız bekleniyor. Ders çalışmak, sınavlara hazırlanmak için ihtiyacımız olan enerjimizi, uzun saatler boyunca düşük ücretlere çalışmaya aktarmamız söyleniyor. Kişisel ve toplumsal gelişime katkı koymaya en açık olduğumuz yaşlarda tüm kültürel ihtiyaçlarımız lüks olarak görülüyor. Geldiğimiz son noktada varlığımız masraf olarak değerlendiriliyor, yediğimiz yemeğin hijyenine, bindiğimiz asansörün güvenliğine, yurtlardaki güvenliğimize dahi dikkat edilmesine ihtiyaç duyulmuyor. 

“SEÇENEKLERİ KABUL ETMİYORUZ” 

Önümüze sunulan seçenekleri kabul etmiyoruz, ucuz iş gücü olarak görülmeyi kabul etmiyoruz, güvenliği dahi sağlanamayan yurtlarda kendi can güvenliğimizi sağlamak zorunda kalmayı kabul etmiyoruz, yemekhanelerin şirketlere ve kâr hırsına terk edilmesini kabul etmiyoruz, barınma hakkımızın ev sahiplerinin insafına terk edilmesini kabul etmiyoruz.
Sorunlarımızı birlikte belirler,  birbirimizden aldığımız güç ile dayanışma ile sesimizi duyurursak değiştirebiliriz. Sen de kabul etmediklerini, değiştirmek istediklerini sosyal medya hesaplarımız ve irtibat masalarımız aracılığıyla bizlerle paylaş, sorunlarımızı da çözümlerimizi de birlikte belirleyelim.
Birlikte güçlüyüz!”