ŞOK MANZARA: ZONGULDAK ‘SIFIR’ ÇEKTİ ŞOK MANZARA: ZONGULDAK ‘SIFIR’ ÇEKTİ

Zonguldak'ta terzi esnafı haftanın belirlenen bir gününde tatil yapmak istediklerini talep etti. Bu talebe kayıtsız kalmayan ve aynı zamanda kendisi de terzi esnafı olan Terziler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Çetin Yıldız, tatil konusunda girişimlerde bulunacağını ifade etti.

Rekabetten dolayı haftanın her günü çalışmaları sebebiyle esnaf arkadaşlarının mağdur olduğunu ifade eden Oda Başkanı Çetin Yıldız şunları söyledi:

"Terzi esnafı arkadaşlarımız haklı olarak bir Pazar günü izin yapmak istiyorlar. Çoğu esnaf arkadaşlarımız cumartesi pazarı olmadan gece gündüz çalıştıkları için haklı olarak bir günlük izni talep ediyorlar. Bu taleplerin karşısında ben de terzi esnafı arkadaşlarımızla da görüştük. Çoğunluk  talebe olumlu bakıyor.

Bu konuyu Sayın Valimize de aktardım. Sayın valimiz de olumlu baktığımı ve gereğinin yapılması gerektiğini ifade etti ve kendilerine bundan dolsyı teşekkür ediyorum.

Şimdi biz oda olarak tatil komusunda elimizden geleni yapacağız. Biir günlük tatil, haftanın bir gününü tatil yapmak için başvuru yapacağız. Ancak onun öncesinde ise odamıza bağlı 120 esnafımıza bir toplantı yapıp kendi aramızda oylama yapacağız. Esnaf arkadaşlarımıza tatil yapalım mı Yapmayalım mı diye soracağız. Oylamada çoğunluk tatil yapalım derlerse yine kendi aramızda gün belirleyeceğiz ve bunu da oylamaya sunacağız ve yaptığımız oylama sonucunda belirlediğimiz günü tatil yapmak için başvuruda bulunacağız.

Esnafımız tatil hak ediyor."