Zonguldak’ta senelerdir hizmet veren terzi esnafı haftanın bir günü dinlenmeleri için resmi tatil günleri olmasını istediler. Bu zamana kadar böyle bir tatil günleri olmamasına isyan eden terziler yorulduklarını belirtti.Gazipaşa Caddesin’nde bulunan  Emral çarşısında faaliyet gösteren terzi Yılmaz Ertürk konuyla ilgili;

BAŞKAN POSBIYIK: “GÜLÜÇ’ÜN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İKTİDAR ENGELLİYOR” BAŞKAN POSBIYIK: “GÜLÜÇ’ÜN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İKTİDAR ENGELLİYOR”

“45 yıllık esnafım bir pazar günü bütün terzilerin kapanmasını isteriz yıllardır neredeyse izinsiz çalışıyoruz. Terziler odasıyla ilgili görüşmeleri yaptık bu konuyu orada dile getirecekler” dedi.

Terzi Şenol Yapıncak ise,”Mutlaka haftanın 7 günü çalışmak olmuyor insan bir gün dinlenmek istiyor bir gün tatile ihtiyaç duyuyoruz doğal olarak. Ben 30 yoldan beri çalışıyorum burada sürekli belirli bir izin günü yok bazen iş olunca çalışmak zorunda kalıyoruz pazar günleri tatil olursa daha iyi olur. Terdiler odasıyla bir görüşme olduğu zaman daha iyi olur yani belirli bir günümüz olsa bizim daha iyi. “ifadelerini kullandı.