Zonguldak doğumlu felsefeci, düşünür ve akademisyen Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı, vefatının birinci yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından dün Ankara’da düzenlenen bilimsel etkinlik ile anıldı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Ankara’da düzenlediği ‘Kutadgu Bilig’in Peşinde Bir Filozof: Vefatının Birinci Senei Devriyesinde Ş. Teoman Duralı’ adlı Felsefe-Bilim sempozyumuna Üniversitemizi temsilen İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yücel Namal katıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu üyeliği görevinde de bulunan Prof. Dr. Teoman Duralı’ya Üniversitemiz tarafından 2016 yılında fahri doktora payesi ve Farabi kampüsümüzdeki çalışma salonuna da adı verilmişti.

Sempozyumun açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, merhum Prof. Dr. Teoman Duralı'nın, Türk düşünce ve kültür dünyasının zenginliği olduğunu belirterek, "onu daha fazla tanımak, Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak istiyoruz" dedi. Merhum felsefeci ve akademisyen Duralı adına 5-6 Aralık tarihleri arasında iki gün süren bu bilimsel etkinliği düzenlemekten büyük gurur duyduklarını ifade eden Altun, kendisinin tefekkür dünyasına önemli hizmetlerde bulunduğuna dikkat çekti.

DEVREK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE BİR EKİP GÖNDERDİ DEVREK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE BİR EKİP GÖNDERDİ

2021 yılında bilim ve kültür alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen Ş. Teoman Duralı’ya ödülü vefatından 2 hafta önceverilmişti.