Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, meclisinde gündem maddesi olan TOGG otomobili hakkında belediyemizin önünde görmek çok isterim dedi. 

Zonguldak’ın belediye meclisinin birinci maddesinde yerli ve milli araç TOGG’un Zonguldak Belediyesine kazandırılması gündeme getirildi. Meclis üyelerinin oy birliği ile madde komisyona havale edildi.Maddenin komisyona havale edilmesinin ardından Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “Bütün ülkemizin gururu. TOGU görüşte gurur duymayan bizim gözümüzde yerli ve milli değildir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Zonguldak Belediyesi olarak belediyemizin önünde olmasını canı gönülden isterim. Milli aracımızı vatandaşlarımızın da görmesini bakanlıkla görüşülüp sayın cumhurbaşkanımıza iletilebilir. Belediye başkanları olarak halkla teması olan kişileriz. Belediyemizin önünde Oltu rengi siyah taşkömürünü simgeleyen Oltu rengi SUW cinsi hayal ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisininde buna hayır diyeceğini düşünmüyorum. Detayını bilmiyorum. Hızlı şarjlar var bununla ilgili Enerjisa olmak üzere bir kaç firmayla görüştüm. Onlarda bunun hazırlığı için bizlere geliyorlar. Kaç km gittiğini araçtan araca değişiyor. Biz gururumuz olan aracı TOG’u Zonguldak’ta görmek istiyoruz. Bütün halkımızın da bizler kadar TOGG'u görmek istediğini düşünüyorum. Zonguldak Belediyesi olarak bunu başarırız bütün halkımızda TOG’u görür”dedi.

Yerli ve milli aracı kullanmak istediğini ifade eden Başkan Alan, “Şehir dışı olsun şehir içi kullandığımız araçlar kiralık araçlar. Araba diye kaygımız derdimiz hiç olmadı. Ama yerli ve milli aracı kullanmak isterim. Vali bey olsun, başsavcı olsun, jandarma komutanı olsun, şehrin ileri gelenlerinin bu aracı kullanırsa bizim için çok güzel bir duruş olur. İnşallah bunu da başarırız TOG’u da belediyenin önüne çekeriz”şeklinde konuştu.

KAHRAMANMARAŞLI DEPREMZEDE, GELDİĞİ ZONGULDAK'TA KAZADA ÖLDÜ  KAHRAMANMARAŞLI DEPREMZEDE, GELDİĞİ ZONGULDAK'TA KAZADA ÖLDÜ 

Haber: Batuhan DARAKCI