CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ DEPREM BÖLGESİNDE:"MADENCİLER DAHA ÖNCE SEVK EDİLMELİYDİ" CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ DEPREM BÖLGESİNDE:"MADENCİLER DAHA ÖNCE SEVK EDİLMELİYDİ"

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani isimli eserinden uyarlanan ilk olarak Türk tiyatrosunun ustalarından Nejat Uygur tarafından sahnelenen, Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla izleyiciyle buluşturulan “Süt Kardeşler”, yeniden sevenleriyle buluştu. Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun, izleyicilerine kahkaha tufanı yaşattı.

Yönetmenliğini Süheyl Uygur ve Behzat Uygur’un sahnelediği oyun, oyuncuların danslarıyla izleyiciye keyifli anlar yaşattı. Oyunda Uygur Kardeşler’in yanı sıra Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm rol aldı.  
Bahriyeli iki askerin  izin kâğıtlarını değiştirmesi sonucu ortaya çıkan karışıklık, Bahriyeli Komutan Gazanfer sayesinde sonuca kavuşturuldu. Geleneksel Türk tiyatrosundan örnekler sunan oyun; sahne, dekor ve kostümleriyle seyirciyi 1950’li yıllara götürdü.