Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, servis kazasında yaralanan ve taburcu edilen 2 öğrenci için elektrikli hasta yatağı gerektiği açıkladı.

İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI

Zonguldak’ın Çatalağzı Beldesinde servis aracının uçuruma uçması sonucunda 19 kişi yaralanırken, 1 öğrenci ise hayatını kaybetmişti. 
Olayın ardından öğrencilerin tedavileri Atatürk Devlet Hastanesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi ve Araştırma Hastanesinde devam ediyor. 

Yaralı öğrencilerden 2’si bugün taburcu edilerek evlerinde tedavilerine devam etmesi karar verildi.Ancak evlerinde tedavi edilecek öğrencilerin tedavilerini devam etmesi için elektrik yatak olması gerektiği ifade edildi.Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, öğrencilerin durumunu sosyal medya hesabından paylaşarak öğrenciler için yardım çağrısında bulundu.

Başkan Albas, “Öğrenci Servisi kazasından yaralı kurtulan 2 öğrenci çocuğumuz taburcu oldular fakat bir kaç ay evlerinde yatarak tedavi görecekler.
Bu 2 çocuğumuza acilen elektrikli Hasta yatağı lazım. İmece usulü yardım yaparak almaya çalışacağız 2 yatak 15.000 TL. Hadi hepbirlikte bugün halledelim dostlar bu işi. Geçmiş olsun üzüldük demekle olmuyor bu işler.az çok demeden destek olalım. IBAN TR25 0001 0004 5410 9165 6950 06”dedi.

Haber; Batuhan DARAKCI