Zonguldak Ziraat Odası'nın 6.Olağan genel kurulu gerçekleştirdi. Kongrede mevcut Başkan Şerafettin Albayrak Güven tazeledi 

Kongreye muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Naass, Tarım ve Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, İşkur İl Müdürü Okan Şentürk ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve oda üyesi çiftçiler katıldı.

İŞKUR Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongrede saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşımızı söylenmesinin ardından depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve odanın kurucusu Merhum Başkan Hasan Kabarık için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Kongrede ayrıca Ziraat Odası Genel Başkanının mesajı okundu.

ÇİFTÇİLERİMİZE 4500 CEVİZ VE 100 BİN FINDIK FİDANI DAĞITTIK

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Şerafettin Albayrak yaptığı konuşmada, tarım arazilerinin etkinleştirilmesi amacıyla il özel idaresi kaynakları kullanılarak çiftçilere dağıtılmak üzere 4500 adet sertifikalı ceviz fidanı, 100 bin adet fındık fidanı dağıtımı ve Seracılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında çiftçilere gerekli desteğin verildiğini belirterek şunları söyledi;

"Ülkemizi yasa boğan deprem afetini derin bir üzüntüyle karşıladık Kahramanmaraş merkezli on ilimizde etkili olan depremde hayatını kaybedenlere Cenab ı Allah'dan rahmet , Yaralılara acil şifalar dilerim. Bir önceki Genel Kurulumuzdan bugüne , ahirete intikal eden dostlarımıza da,Allahtan rahmet diliyorum.  Kıymetli delegeler, Değerli misafirler,Genel Kurulumuz Köy ve Beldeler düzeyinde başlayan ,demokratik bir seçim sürecinden geçerek,buraya kadar gelmiş olan siz değerli delegelerimiz,kendi köyünüzde veya mahalenizde,çiftçilerimizin gözü kulağı olacaksınız. 

Ziraat odası Meclis ve yönetim kurulumuzun,2019 yılı itibariyle 2022 yılına kadar geçen 4 yılık faaliyet döneminde , çiftçilerimizin karşılaştığı sorunların çözümü için, mevcut imkanlar dahilinde , her türlü hizmeti vermeye çalışmaktadır. 

Ziraat odamız 2019 yılı itibariyle 6500 üye sayısına ulaşmıştır.Yönetim kurulumuz ve Tarım İl Müdürlüğü Ziraat Mühendisileri ile Belde ve köylere gidilerek çiftçilerimize devletin verdiği desteklerle ve yapılan üretimle ilgili bilgilendirme toplantıları yapılmış olup o toplantılarda bize aktarılan önemli sorunların bir kısmını ilimizde çözmeye çalıştık, çözemediklerimizi Ziraat Odaları Birliğimize sunduk. Genel Başkanımız tarafından ilgili bakanlıklarla görüşmesi neticesinde çözülen bu sorunları köylerde toplantılar yaparak çiftçilerimize anlattık. 

Tarım arazilerinin etkinleştirilmesi amacıyla il özel idaresi kaynakları kullanılarak Sayın Valimizin desteği ile çiftçilerimize dağıtılmak üzere 4500 adet sertifikalı ceviz fidanı , 100 bin adet fındık fidanı dağıtımı ve Seracılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında çiftçilerimize gerekli destek verilmiş olup şuanda sera naylonu değişim projesi desteği devam etmektedir.Zonguldak tarımının İleriye gitmesi İçin Tarım İl/İlçe Müdürlükleri ve Ziraat Odası Başkanlığımız tarafından çiftçilerimize destekler devam etmektedir. 

Çiftçilerimize gerek yüz yüze toplantılar yapılarak gerek telefonla yada mesaj yoluyla bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.Odamızca hazırlanan bilgi broşürleri çiftçilerimize dağıtılmaktadır. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK “ün “Köylü Milletin Efendisidir.” olarak tanımladığı köylü ve çiftçilerimize hizmet etmenin , kutsal bir görev olduğunun bilinciyle her türlü hizmeti çiftçilerimize sunmaya çalışacağız. 

Tüketen bir toplum değil üreten bir toplum olmak için elimizden geleni yapma çabası içerisindeyiz. 

Sözlerime son verirken , Ziraat odamızın daha önce olduğu gibi bundan sonra da yasaların verdiği yetkiler çevresinde dürüst, hukuka uygun ve şeffaf yönetimi ile çiftçilerimizin sesi olmaya devam edeceğimizi belirtir ,bu düşünce ve duygularla 6.Genel Kurul toplantımızın Ülkemize,Milletimize Çiftçilerimize ve teşkilatımıza hayırlı ve uğurlu Olmasını diler,hepinize tekrar en derin saygılarımı sunarım."


KONGREDE YENİ YÖNETİM VE MECLİS ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU

KAÇ İMZA TOPLANDI? İŞTE SON DURUM KAÇ İMZA TOPLANDI? İŞTE SON DURUM

ZONGULDAK ZİRAAT ODASI ODA YÖNETİMİ; 
1-ŞERAFETTİN ALBAYRAK 
2-NAMIK OKUR 
3-ALİ KARA 
4-BİROL ÖZTÜRK 
5-RECEP TANRIKULU 6-KADİR KAHYA 
7-KEMAL ALKAN 


ZONGULDAK ZİRAAT ODASI ODA MECLESİ:

1-ŞERAFETTİN ALBAYRAK 
2-NAMIK OKUR
 3-ALİ KARA 
4-BİROL ÖZTÜRK 
5-RECEP TANRIKULU 6-KADİR KAHYA 
7-KEMAL ALKAN 8-MEHMET AKTAŞ 
9-ALİ ÖZDEMİR 
10-SEFER GÜVEN 11-MEHMET KÖSE 12-MUAMMER AKYOL 13-HAYRİ ATAMA 14-ALİ YILDIZ 
15-MUSTAFA GÖKTAŞ 16-SEZGİN BAYRAM 17-DURSUN ÖZFİDAN 18-EROL TUNÇ 
19-İBRAHİM DEMİRCİOĞLU 20-HÜSEYİN UÇAR 21-MUSTAFA TOM