İkinci turda yapılacak seçimlerde sandık başkanlarının değişmesini ifade eden Uzun şunları söyledi:
“Sandık sonuçlarıyla ilgili çok fazla bilgi akışı dolaşıyor .Haklı olarak seçmenimiz ayağa kalktı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin sosyal medya hesabından dün bir takım paylaşımlar yapıldı .Özellikle "Bazı partilerin oyu sisteme ''0''veya eksik olarak yüklendi iddiası kamuoyunu provoke etmeye yönelik manipülasyondur "bunlardan en dikkat çekici olanıydı...! 
Öncelikle şunu açık ve net belirtelim bizim hileyle hurdayla işimiz olmaz kimseyi de manipüle etmeye çalışmıyoruz.
Biz tüm ıslak imzalı tutanakları topladık .Evet bazı tutanaklarda CHP'ye oy yazılmamış ,bazısında AKP'ye oy yazılmamış ,bazısında İYİ Parti'ye oy çıkmamış görünüyor.Doğal olarak biz elimizdeki tutanağa göre kendi sistemimize verileri girdik .
Bu seçimde öyle tecrübesiz ,yaptığı işin ciddiyetinden uzak  bazı kişiler sandık başkanı olarak görevlendirilmiş ki ,zaten zor olan işimizi daha da zorlaştırdılar.
İşinin hakkını verenleri tenzih ederim ama 28 Mayıs günü yapılacak olan seçimde bu görevlilerin yüzde 70'inin değişmesi gerekir .Hadi sandık görevlisinin gözünden kaçtı diyelim ,bir sandık başkanı mühür vurup imza attığı tutanağı nasıl incelemez ,nasıl eksik bilgiyle tamammış gibi teslim eder ..
Sorun gördüğümüz her duruma hukukçularımız  itirazımızı yaptı.
Biz sadece partimiz tarafından sandık başına görevlendirilen müşahit arkadaşlarımız dışında Türkiye Gönüllüleri ve Oy ve Ötesi Platformundaki gözlemci arkadaşlarımızla beraber çalıştığımız için onların elindeki  oy çeteleleriyle  ,İlçe Seçim Kurulunda girilen sonuçları  bu tip sıkıntı yaşanan sandıklarda tutulan çetelelerle karşılaştırdık.

“SANDIK BAŞKANLARININ DEĞİŞMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Bu eksikliklerin olduğu sandıklarda asil görev yapan arkadaşlarımızı  seçim güvenliği için ,dikkatsizliklerinden ötürü değiştiriyoruz .
28 Mayıs Pazar günü 2. turu gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaptığı işin ciddiyetinden bihaber sandık başkanlarının da  değişmesini talep ediyoruz.
Ayrıca vatandaş olarak oyumuzu kullanıp evimize gidip ,çayımızı yudumlayarak ,acaba oyumu çalacaklar mı ,hile yapacaklar mı diye düşünmeden sonucu takip edeceğimiz günlerin ve geleceğin hayalini kuruyoruz. Vatandaşımız  oy pusulasının üstüne toz düşse nem kapar olmuş ama ,insanlarımızı  bu hale getirenlerin her zamanki gibi  hiç utanmaları yok..”