Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Alan, Fevkani Köprüsünün yıkımı ve Ankara Köprüsünün yanına yapılacak olan yeni köprü, TOKİ projeleri, sahil projesi, belediye personel sayısı, basında çıkan Zabıta olayı, su zammı ve lavuar alanı projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KENDİNİ ASMIŞTI: SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK… KENDİNİ ASMIŞTI: SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK…

Milletvekili olma gibi bir derdinin olmadığını ve Zonguldak’ta başlayan projeleri tamamlamak adına bir dönem daha belediye başkanı olmak istediğini ifade eden Başkan Ömer Selim Alan, kasım ayı meclisinde su zammının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. 

SAHİL PROJESİ’NİN BELEDİYEYE DEVRİNİ BEKLİYORUZ

Sahil Projesi’ndeki gelişmeler ile ilgili bilgi veren Alan; “Sahil projesini biz bakanlığa devrettik. Şimdi de onlar gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sahil projesini belediye bünyesine katacaklar. Bizde bu bağlamda çalışmaları takip ediyoruz. Orası çevre düzenlemesi anlamında da çok güzel bir proje oldu. Hayrullah Tıfıl abimizin ismini yaşatacağımız çocuk parkı da olacak. Zonguldak halkının nefes alacağı çok güzel bir proje oldu.  Zonguldak yazımızı da oraya koyduk. Vatandaşlarımızın orada hatıra fotoğrafı çektirip sosyal medyalarda paylaşmaları da bizi mutlu ediyor. Oradaki dükkanlar orada ekmek yiyen eski esnaflara verilecek. Orada daha önce ticaret yapmamış başka biri ticaret yapmayacak.” ifadelerine yer verdi.