Saadet Partisi Ekim ayı il divan toplantısı, İl Başkanı Burak Erol öncülüğünde yapıldı. Toplantıya, İl Başkanı Erol’un yanı sıra partililer katıldı. Ekim ayı çalışmalarının konuşulduğu toplantı öncesi açılış konuşmasında Başkan Erol şunları söyledi: 

“Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı 2022 yılının Ekim ayı İl Divan toplantımızın Şehrimize , Ülkemize hayırlar getirmesini ve Partimizin iktidarına vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum . İl sorumlumuz , İl Müfettişimiz , il yönetim kurulu üyelerimiz , İlçe Başkanlarımız , İlçe Yönetim Kurulu üyelerimiz , Hanım Kollarımız , Gençlik Kollarımız , misafirlerimiz,  basın temsilcilerimiz ve emniyet görevlilerimiz bu kutlu toplantımıza hoş geldiniz safalar getirdiniz .

“3 BİNDEN FAZLA İNSAN MADEN KAZALARINDA HAYATINI KAYBETTİ” 

14 Ekim’de Bartın’da maden ocağında yaşanan patlamada 41 işçi hayatını kaybetti. İhmal ve denetim konusundaki tartışmalar sürerken vefat eden kardeşlerimize tekraren Allah’tan rahmet diliyoruz . Neredeyse her iki yılda bir gerçekleşen maden kazalarında ortalama 10’unun üzerinde işçimizi kaybediyoruz. Türkiye'de 1941 yılından bu yana 3 binden fazla insan maden kazalarında ölmüştür. 100 binden fazla insan ise yaralanmıştır. 2008- 2020 yılları arasında Almanya, Türkiye'nin 2,4 katı kömür çıkarmasına rağmen, madenlerde ölüm sayısı Türkiye’de 678, Almanya'da 10. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre maden sektöründe ölümlü iş kazalarında birinci sıradayız.

“SEÇİMLERE HIZLA YAKLAŞIYORUZ”

Seçimlere hızla yaklaşıyoruz. Artık seçim sath-ı mailine girildi.

Biz Saadet Partisi olarak ve ülkemizin problemlerini hep birlikte çözüme kavuşturmak için bir araya gelen 6 siyasi parti olarak, hem seçimlere hem de iktidara hazırlık çalışmalarımızı 7/24 dikkatle sürdürüyoruz.

Hayat pahalılığının oluşturduğu sıkıntıları gideremeyen ve memnuniyetsizliği onaramayan iktidar ise, kaybetme korkusuyla tüm kartlarını masaya sürüyor.

TSO'DAN ÜYELERİNE EĞİTİM PROGRAMI DAVETİ TSO'DAN ÜYELERİNE EĞİTİM PROGRAMI DAVETİ

Ne var ki iktidarın vatandaşa verdiği müjdeler, bu hayat pahalılığının yanında birer köpükten farksız… Sözde "en büyük müjde" olarak takdim edilenlerin bile ancak etkisi birkaç hafta sürüyor.

Asgari ücret zammı, ek gösterge, EYT düzenlemesi derken, yakın zamanda açıklanan TOKİ kampanyası; iktidarın, kendisinden hızla uzaklaşan seçmene yaptığı son girişimlerinden biri oldu.

Mevcut yönetim , dar gelirlilerin ev sahibi olma umudunu seçim malzemesi olarak kullanmakta kararlı...

Daha da açık bir ifadeyle; insanımızın umutlarıyla ve duygularıyla oynuyor adeta.

Konut gündeme gelmişken, bu sefer 500 bin konut müjdesi veren Cumhurbaşkanı, acaba 2019 yılında müjdesini verdikleri 100 bin konutun akıbetinden haberdar mı?

Biz söyleyelim, 2019’da benzer cümlelerle duyurulan 100 bin konut projesi temel aşamasından öteye geçemedi. Vatandaşımızın ev sahibi olma hayalleri, gölete dönüştü.”