Uzun yıllar MHP’de siyaset hayatını sürdüren  Metin Soydaş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in katledilmesi sonrası CHP’ye geçme kararı aldı. Soydaş ile birlikte AK Parti’den istifa eden Yavuz Bir ile MHP’den istifa eden Ali Rıza Akyol da CHP İl Başkanlığı’na geldi. Soydaş ile Bir ve Akyol için CHP İl Başkanlığı için rozet takma programı düzenlendi. CHP İl Başkanlığı’ndaki rozet takma programına; CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural, CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, Kadın Kolları Başkanı Merve Kır ve partililer katıldı.

DURAL; “TAZELENME VE DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR” 

İl Başkanı Devrim Dural programa ilişkin yaptığı konuşmada; “Kurultaydan sonraki süreçte partimiz adına olumlu gelişmeler yaşandı. Bugünde yeni üye katılım töreni gerçekleştiriliyoruz. Partimize ilgi ve alakanın arttığını görüyoruz. Bu anlamda Metin Soydaş, Ali Rıza Akyol ve Yavuz Bir partimize katılıyor. Bu katılımları bir kazanım olarak değerlendiriyor ve çok değerli buluyoruz. Tazelenme ve değişim yeni üye katılımlarıyla devam ediyor.” dedi. 

ERTUĞRUL; “ÖNCE YERELDE BAŞARIYI SAĞLAYACAK, SONRA İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul;
“Geçtiğimiz hafta kurultayımızı gerçekleştirdik. Çok güzel bir süreç geçirdik ve delegelerimizin teveccühüyle Genel Başkanımızı belirledik. Sayın Kılıçdaroğlu bayrağı Özgür Özel’e devretti. CHP’de çok kavga olur diye konuşulur; hayır, CHP demokrasinin partisidir. Kurultay da bunun kanıtıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na verdiği emek için teşekkür ederiz. Türkiye CHP’de değişen kan değişimi ile birlikte yeniden umutlandı. İnsanlarımızın partimize olan umudu ve teveccühü arttı. Yerel seçim sürecine girdik. Yeni Genel Başkanımız Özgür Özel örgütlere çok önem veriyor. Bende buna çok saygı duyuyor ve mutlu oluyorum. Birinci önceliğimiz merkez belediyesini CHP’ye tekrar kazandırmak ve bundan sonra bir daha devretmemek olacak. Mevcut belediyelerimizi koruyacak ve sağımızı artıracağız. Önce yerelde başarıyı sağlayacağız ve iktidara ulaşacağız. Sizinle gurur duyuyoruz. İlk olarak belediyeyi alıyor, iktidara yürüyoruz. Sizleri tebrik ediyor, hoş geldiniz diyorum.” dedi.

ZAİMOĞLU; “ÇALIŞMALARIMIZ BİRER BİRER MEYVE VERİYOR”

CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu; “Bugün bir mutluluk yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihinde ender görülen ve ilk kez olan bir değişim yaşadık. Halkımızdan değişim talebi geliyordu. Kulak tıkamamız imkansızdı. Nihayetinde Özgür Özel Genel Başkanlığa seçildi. Zonguldak il ve ilçe örgütünde de değilim ve yenilenme kurultay öncesi başlamıştı. Bizler gönlünde CHP’yi seven herkesi partimize davet etmiştik. Tekliflerimiz karşılıksız kalmıyor. Çalışmalarımız birer birer meyve veriyor. Müjdeler olsun diyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

SOYDAŞ; “ATATÜRK’ÜN PARTİSİNDEYİM”

CHP’ye üye kaydı yapılan Metin Soydaş; “Ankara’nın göbeğinde eğitimcimiz katledildi ve buna seyirci kalındı. CHP ise sahip çıktı. Geçme nedenlerimden biri bu oldu. Ben Atatürk’ün partisindeyim. CHP’de ömrüm boyunca elimden ne gelirse yapmaya hazırım.” dedi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN