Devrek Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Türk Sanat Müziği (TSM) Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı.

    Her Çarşamba akşamı Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Salonunda çalışmalarını sürdürecek olan ROSAK Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türk Sanat Müziği Koro Şefi Levent Özger ile Sanatçı Leman Öztürk öncülüğünde, yeni katılan üyeleriyle birlikte daha geniş bir kadroyla yeni repertuarlar hazırlayacak.

     Her sezon verdiği konserlerle musiki severlerin gönlünde taht kuran ROSAK Türk Sanat Müziği Topluluğu, Ocak ayında halka konser vermeyi planlıyor.

İLÇEDE SOKAK HAYVANLARI ARTIK ÜŞÜMEYECEK İLÇEDE SOKAK HAYVANLARI ARTIK ÜŞÜMEYECEK

    ROSAK Başkanı İbrahim Tığ yaptığı açıklamada, Türk Sanat Müziği Topluluğu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

    Tığ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

    “ROSAK Türk Sanat Müziği Topluluğu her zaman olduğu gibi bu dönemde de, Devrek kültür ve sanatına önemli katkılar sunmayı amaçlıyor. Birbirinden güzel eserlerle oluşturdukları repertuvarıyla hem ustaları anacak hem de halkımıza bir müzik ziyafeti sunacak. Elbette büyük Atatürk’ün dediği gibi, ‘Hayatta musiki lazım değildir. Çünkü hayatın kendisi musikidir. Musiki ile alakası olmayan mahlûkat insan değildir. Eğer mevzuu bahis olan hayat ise, musiki behemehâl vardır, musikisiz hayat zaten mevcut olamaz. Musiki hayatın neşesi, ruhu, süruru ve her şeyidir. Yalnız musikinin nevi şayan-ı mütalaadır’. Ben de bu duygu ve düşüncelerle başta hocamız, şefimiz Levent Özger ve Leman Öztürk öğretmenime ve tüm topluluk üyelerimize teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

    Toplantıya, ROSAK Devrek Kültürünü ve Türkülerini Araştırma Kurulu Başkanı Mustafa Uzundal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Ahlat ve Recep Kelebek de hazır katıldı.