Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan toplantısında önemli açıklamalar yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, revizyonu AK Parti ve CHP Grubuyla şeffaf şekilde hazırlayacaklarını açıkladı.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Ereğli'de en önemli konulardan bir tanesi revizyon meselesi. Vatandaşın evi 35 santim kaymış, ruhsat alamıyor, elektrik, su alamıyor. Öteki bahçesi yan taraftan bir yola gitmiş, yolun kenarından orayı ayırmak suretiyle evini normal hale getirecek. Ereğli'de büyük bir kargaşa var. Yıllardır da revizyon yapacağız diye söylüyoruz ama kimse kusura bakmasın. Belediyeye devamlı tehditler geliyor. Biz kimlerin olduğunu da aşağı yukarı biliyoruz. 'Revizyonu mahkemeye vereceğiz, Halil Posbıyık'ın elini kolunu bağlayacağız, ruhsat veremeyecek, kilitleyeceğiz, belediyeyi elinden alacağız' deniliyor. Beni kelepçelemekle yıldıramazsınız halkı okşayarak alabilirsiniz, halk ağlıyor. Bizde mecbur diyoruz ki AK Partililer bizi böyle tehdit ediyor diyoruz.

1’İNCİ TİCARET FUARI ERTELENDİ 1’İNCİ TİCARET FUARI ERTELENDİ

"KİMSEDEN KORKUMUZ YOK"

Numan Korkmaz'a bahsettim, bizim kimseden korkumuz yok. Hiçbir sıkıntımız yok. Bizim de Meclis Üyelerinin revizyonda yeri yok. Önümüzdeki hafta İmar Kurulu hazırlık yapıyor, planlamacıları da çağıracağız. İlk etapta AK Parti grubunu çağıracağız, özellikle Saffet Bey'i de çağıracağız. Planlamacılar yapılan revizyonları tek tek gösterecekler. Nerede hata yapılmış, nerede eksiklik olmuş, itiraz edenler edecek, haklılıkları varsa itiraz edilenler kaldırılacak. Talepleri varsa makul ise ona göre hareket edeceğiz. Tam bir şeffaflık yaratacağız. AK Parti grubunun ardından CHP grubunu çağıracağız. Eylem Ertuğrul'u da çağırıp planlamaları açacağız.

"ŞEFFAFLIĞA RAĞMEN KARŞITLIK OLURSA 2024 SONRASINA BIRAKIRIM"

Bütün bu samimiyet ve şeffaflığımıza rağmen bir karşıtlık olursa, benim elimi kolumu kitlemeye çalışanlar, kafalarında ne düşünüyorlarsa bilmiyorum, öyle bir şey görüldüğü takdirde bu bir tehdit değil uygulama, daha önce de söylemiştim, revizyonu 2024'e atacağım. Vatandaş geldiğinde de ‘ne yapayım kardeşim biz her şeyi yaptık, bunlar itiraz etti’ diyeceğim. 2024'de kim belediye başkanı olursa da o gelir yapar."