GEMİCİ CHP MERKEZ İLÇEYİ ZİYARET ETTİ GEMİCİ CHP MERKEZ İLÇEYİ ZİYARET ETTİ

aşkent Üniversitesi sağlık ve eğitim alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Prof. Dr. Mehmet Haberal, yöneticiler ile beraber Başkent Üniversitesi'nin İskenderun hizmet veren kuruluşlarını gezdi, bilgi aldı. Prof. Dr. Haberal, "Hizmeti Türkiye'nin her yerinde halkın ayağına götürüyoruz" dedi. Kaliteli eğitim ve sağlık hizmetinin önemini vurguladı.

Prof.Dr. Mehmet Haberal, beraberinde Başkent Üniversitesi sağlık kuruluşları direktörü Prof.Dr. Ali Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haldun Müderrisoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Akaydın Aldemir, Genel Sekreter Dr. Hayri
Öztürk ile Başkent Üniversitesi'nin Adana ve İskenderun'daki kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

Başkent Üniversitesi'nin İskenderun Gelişim Hastanesi işbirliği ile başlatılan radyoterapi servisini gezen Prof. Dr. Haberal, yenilenen cihazlar ve tedaviler hakkında bilgi aldı. "Artık insanlarımızı başka ülkelere muhtaç etmiyoruz" dedi.

Gelişim Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldız da Başkent Üniversitesi işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin yokluklardan bugünlere ulaştığına vurgu yapan Haberal, Cumhuriyetin 100. Yıldönümü dolayısıyla 3 kongre düzenleyeceğini de açıkladı.

Prof. Dr. Haberal, Dünya'da tarihi Türkiye'ye benzeyen başka bir ülke olmadığına dikkati çekti.

2020-2021 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Başket Üniversitesi İskenderun Özel Başkent Okulları'nı da gezdi Prof. Dr. Haberal...

Çocukların eğitimiyle ilgili önemli mesajlar da verdi.

Haberal, İskenderun Diyaliz merkezini de ziyaret etti.

Prof.Dr. Mehmet Haberal ve beraberindeki heyet, Adana Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde temeli geçtiğimiz yıl atılan Onkoloji Hastanesi'nin inşaatı ile yeni oluşturulan birimlerini de gezdi.

Prof. Dr. Haberal hekimlerle 2023 yılının ilk buluşmasını da gerçekleştirdi.

Rektör Prof.Dr. Haldun Müderrisoğlu'nun, Başkent Üniversitesi'nin bilimsel çalışmalarına yönelik genel değerlendirme içeren sunumunun ardından Prof.Dr. Mehmet Haberal kalite vurgusu yaptı.

Prof. Dr. Haberal, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı da ziyaret etti.