Geçtiğimiz gün Zonguldak Merkez Uzun Mehmet Camisi’nde bir kadın Peygamber Efendimize, Mevlid Kandili için camide bulunan cemaate ve hocalara küfür ve hakaret etti. Yaşanılan bu olayın ardından bugün İl Emniyet Müdürlüğü,konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştı.Başlatılan soruşturma kapsamında yapılan araştırmalar sonucu,şahıs yakalanarak gözaltına alındı.Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle;

“ 07.10.2022 günü Mevlid Kandili münasebetiyle ilimiz Uzun Mehmet Camisinde düzenlenen program esnasında saat:19.35 sıralarında Ö.D isimli şahıs cami içerisine ayakkabıları ile girerek cami içerisinde bulunan cemaate hakaret etmiştir.

  BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ   BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

     Ö.D isimli şahıs olay akabinde yakalanmış yapılan incelemede şahsın Samsun ve İstanbul İlinde Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüğü anlaşılmıştır.

    Şahıs ile ilgili Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama (TCK 216) SKM Suçundan adli işlemler başlatılmış olup günün nöbetçi savcısı talimatı ile gözaltına alınmış 08.10.2022 günü Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına intikali sağlanacaktır.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”