Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi Koordinatörü Melih Tanrıkulu, Kasım ayında Cumartesi günleri atölye çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

Kasım ayı boyunca devam edecek olan Oyuncak Evi Atölye çalışmalarına katılmak isteyen veliler 0372 310 01 44 numaralı telefondan ön kayıt yaptırabilirler.

Program şu şekilde:

05 KASIM:   YARATICILIĞIMIZLA DİYOLOG (YARATICILIK VE SANAT ATÖLYESİ)

SİNEM ÖZTÜRK – OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ

4-6 YAŞ GRUBU 

11.00 – 12.00

Sonbaharın güzelliklerini değerlendireceğimiz bu atölyemizde , birbirinden farklı renk, şekil ve boyuttaki yapraklarla çocukların hayal güçlerini ve motor becerilerini kullanarak ortaya özgün eserler çıkaracağız. Peki bir yaprakla neler yapılabilir ? Birçok yaprak bir araya gelip neye benzeyebilir ya da neye benzemeyebilir ? Soruları üzerine düşüneceğimiz atölyemizde doğayı doğanın dilinden dinleme ne dersiniz ?

12 kasım:  mitoloji ile düşünmek  ( düşünme atölyesi )

Fulya dinçer -  rotary kulübü 2022- 2023 dönem başkanı

9-10 yaş grubu

11.00 – 12.00

ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU

Merak edenlerin , soru soranların ve beyin fırtınasına meydan okuyanların atölyesi desek hiç de yanlış olmaz. Çünkü biz insanlar çocukluk döneminden sonra tüm bu kavramlardan vazgeçeriz işte tam da bu atölye bu kavramların yaşam boyu canlı kalmasını sağlamak için minik te olsa bir adım…

19 kasım:  tahta baskı atölyesi ( uygulama atölyesi )

Ezgi kocatürk – moda tasarımcısı

9-12 yaş grubu

11.00 – 12.30

Bir uygulama atölyesiyle daha karşınızdayız. Bu sefer geleneksel el sanatlarımızdan olan tahta baskı uygulaması ile bez çantalar , masa örtüleri , kıyafetlere yeniden hayat vereceğimiz bu atölyemizde hem uygulayacağız hem de motiflerin göz alıcı etkisiyle hoş etnik desenler ortaya çıkaracağız.