Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Mart ayı 4. birleşimi gerçekleştirildi.Meclis görüşmesinde İl Genel Meclisi Başkan Necdet Karaveli yaptığı konuşmada Berat Kandili'ni kutladığını ifade etti 

MUHARREM İNCE 100 BİN İMZAYI TOPLADI MUHARREM İNCE 100 BİN İMZAYI TOPLADI

RIZAEN OLMASSA KAMULAŞTIRMAYLA TARLA KÖY YOLU YAPILACAK..

Mecliste Kozlu İlçesi Kızılcakese Köyü, Karakiraz Mevkii, 122 ada, 1 parselinde kayıtlı, 1.672,63 m² yüzölçümlü, niteliği tarla olan taşınmazı köy yolu yapmak üzere, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 8. maddesi uyarınca, rızaen veya kamulaştırma yolu ile satın alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 7 – 7 – 8 – 3 sayılı raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 


YAHMA SOKAK KÖY OLDU..

Mecliste Kozlu İlçesi Yahma Mahallesi Yahma Sokağının, Mahalleden ayrılarak  “Yahma Köyü” adı altında bağımsız bir köy olma talebiyle ilgili İmar ve Bayındırlık, İçişleri, Köylere Yönelik Hizmetler ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 8 – 4 – 9 – 6 sayılı raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Meclisin bu  kararı valilikçe İçişleri Bakanlığına gönderilecek


KÖY YOLU GENİŞLETİLECEK

Mecliste, Devrek İlçesi Özbağı Köyü, Peksimet Mahallesi arasındaki yol ile Kozlukadı, Kozluçay, Kozlugüney, Sarnaz ve Eğerci köylerine ulaşım sağlanmaktadır. Mevcut yol orman parselinden geçmekte olup, yolun virajlı ve tehlikeli olması nedeniyle, yol genişleme çalışmalarının yapılabilmesi için, gerekli kurum izinlerinin alınması ile ilgili  İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 10 – 8 – 11 – 4 sayılı raporlar görüşülerek oy birliği ile kabul edildi

BAĞLANTI YOLU YAPILACAK

Mecliste son olarak Merkez ilçe Himmetoğlu Köyü Yusufoğlu bağlısı ile Kabuk Petrol arasında bağlantı yolu talep edilmekte olup, gerekli incelemelerin yapılması ile ilgili, İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 13 – 14 – 6 sayılı raporlarının görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis birleşiminin günü ve saatinin belirlenmesi ile toplantı sona erdi.