ENDER ADIBAŞ GÜVEN TAZELEDİ ENDER ADIBAŞ GÜVEN TAZELEDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle okulları boşaltılan öğrenciler ve ailelerinin mağduriyetleri devam ediyor. 
Taşımalı eğitim kapsamına alınacağı söylenen öğrenciler okullarına gidip gelmekte zorlanırken henüz bir çözüm üretilmemesi velileri çileden çıkartıyor.
Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde bazı okullarının deprem dayanıksızlığı gerekçesi ile eğitim öğretime kapatılarak öğrencilerin başka okul binalarına taşınması ve nakil edilmesi ile birlikte zorlu bir sürece giren öğrenci ve veliler tepki göstermeye devam ediyor.
Yetkililer, güçlendirme, yık-yap çalışmaları gibi nedenlerle eğitim yapılamayan okullardaki öğrencilerin mağdur edilmemesi için taşımalı eğitim kapsamına alındığını bildirmişti. Veliler, okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen öğrenci servisi ihalelerini henüz bitirememesi karşısında tepkilerini dile getirdiler.
Veliler, “Öğrenciler için servis ihalelerinin bir aydır gerçekleştirilememesi sebebiyle mağdur bırakıldık. Özel aracı olanlar özel aracı ile olmayanlar ise velilerin ricası ile Bir aylığına Çilek Halk Otobüsleri ile tıklım tıklım okullara ulaşım sağlıyor. Bir ay geçmesine rağmen öğrenci servislerinin henüz ayarlanmadı. Malum önümüz kış. Yaşadığımız bu sorun havaların soğuması ve yağışların artmasıyla birlikte katlanarak büyüyecek. Günümüzün büyük kısmı yollarda geçiyor. Çocuklarımız çok yoruluyor. Derslerine adapte olmakta zorlanıyor” diyerek yetkililere seslendi.