Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünden gelen bilgilendirmeye göre, il, ilçe, şehir içi trafik ve bölge trafik birimlerinin katılımı ile okul-taşımalı eğitim servis araç sürücülerine denetim gerçekleştirildi. Bu kapsamda 1088 okul/taşımalı eğitim servis aracı, 5 bin 284 kez denetlendi. 82 okul-taşımalı eğitim servis araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerince 51 bin 267 TL idari para cezası uygulandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada,

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla her türlü tedbiri almak temel önceliğimizdir.

MALATYA'DA 'MADENCİLER MAHALLESİ' KURULMAYA BAŞLANDI MALATYA'DA 'MADENCİLER MAHALLESİ' KURULMAYA BAŞLANDI

            2022/2023 eğitim ve öğretim yılında okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarının önlenmesi ve taşımacılık faaliyetlerinin disiplin altında tutulmasını sağlamak amacıyla il, ilçe, şehir içi trafik ve bölge trafik birimlerinin katılımı ile;

            1.088 okul/taşımalı eğitim servis aracı, 5.284 kez denetlenmiş olup;

            82 okul-taşımalı eğitim servis araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerince 51.267 TL idari para cezası uygulanmıştır    .

            Okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven duygusunu artırmak ve servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutmak amacı ile denetimlerimiz kararlılıkla artarak devam edecektir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Denildi.