2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden açıklandı. YKS yerleştirme sonuçlarına göre Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin (ZBEÜ), doluluk oranı yüzde 98 olarak gerçekleşti.

Lisans yüzde 97, Ön Lisans yüzde 99 Doluluk Oranına Ulaştı

Bu yıl ki yerleştirme sonuçlarına göre, lisans düzeyinde doluluk oranı yüzde 97 iken, ön lisans düzeyinde bu oran yüzde 99 olarak kaydedildi.

Lisans bazında 6 Fakülte 1 Yüksekokul, Ön Lisans bazında 4 MYO Yüzde 100 Doldu

Lisans bazında, Tıp Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu; ön lisans bazında ise, Adalet MYO, Devrek MYO, Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı MYO, Zonguldak MYO yüzde 100 doldu.

Rektör Özölçer,  “Öğrencilerin ZBEÜ'yü Tercih Etmesi Mutluluk Verici”

Öğrencilerin tercihlerinin ZBEÜ’den yana olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Lisans programlarımızın yüzde 97, ön lisans programlarımızın ise yüzde 99 doluluk oranına ulaşması, akademik kadromuzun ve eğitim kalitemizin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. Bu yıl yüzde yüz dolulukla tercih edilen bölümlerimiz ve programlarımız da büyük bir sevinç kaynağı. Amacımız, bizi tercih eden öğrencilerimize en iyi eğitimi sunarak, onların donanımlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Bu başarıda emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum” dedi.