Doğa Koruma ve Milli Parklar Zonguldak Şube Müdürlüğü personellerinin eşlik ettiği Zonguldak İlkokulu Eko-Okullar Öğrenci Timi Okul Müdürü İbrahim Köksal ve Eko-Okullar Öğretmen Timi ile birlikte yaklaşık 180 öğrenci mevsim varyasyonlarında doğada meydana gelen değişim ve canlıların bu değişimden nasıl etkilendiğini incelemek ve  gözlemleyebilmek için doğada eğitim verildi. 

BAŞKAN POSBIYIK, GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI BAŞKAN POSBIYIK, GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI

Milli Egemenlik Tabiat Parkında yapılan gezide Zonguldak İlkokulu Eko-Okullar timi öğrencilerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Zonguldak Şube Müdürlüğü personelleri tarafından parkta bulunan mevcut flora ve fauna türleri ile ilgili bilgiler verilmiş ve parkın tanıtımı yapılarak yürüyüş parkurunda karşılaşılan bitki çeşitleri ve o bölgede yaşayan canlılarla ilgili öğretilerle öğrencilere doğa bilinci öğretildi.

Parkta bulunan tanıtım tabelalarında bahsedilen ayrıntılara dikkat çekildi. Tabiat Parkında bulunan çocuk parkında hoşça vakit geçirilen günün ardından güzel anılarla bir başka etkinlikte buluşmak üzere vedalaşıldı.